Bytom: Związkowcy z "Solidarności" na konferencji prasowej...

  Bytom: Związkowcy z "Solidarności" na konferencji prasowej prezydenta Koja

  Magdalena Nowacka - Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bytom: Związkowcy z "Solidarności" na konferencji prasowej prezydenta Koja

  ©arc.

  Nietypowo rozpoczęło się spotkanie prezydenta Piotra Koja z mediami. Prezydent chciał wyjaśnić przyczyny dotyczące negatywnej opinii na temat planu wydobycia na lata 2012-2014 Kompanii Węglowej SA w kopalni Bobrek Centrum. Na konferencji poza dziennikarzami zjawili się związkowcy z górniczej "Solidarności".
  Bytom: Związkowcy z "Solidarności" na konferencji prasowej prezydenta Koja

  ©arc.

  - Jesteśmy zaniepokojeni, że ta negatywna opinia może wpłynąć na nasze miejsca pracy - mówi Marek Klementowski, reprezentujący związki. - To dotyczy 3,5 tysiąca ludzi oraz ich rodzin - podkreślali związkowcy.

  Mimo że prezydent powoływał się na to, iż 1,5 tygodnia temu spotkał się z nimi na rozmowie w tym temacie i sugerował wtedy, że ta opinia będzie negatywna, związkowcy nie chcieli opuścić budynku, w którym odbywała się konferencja. Po zapewnieniach, że "będą grzeczni" pozwolono im zostać. Nie zabierali głosu, jedynie przysłuchiwali się wypowiedziom.

  Jako główną przyczynę negatywnej opinii w tej sprawie prezydent podał , że dzielnice Karb i Miechowice w przedstawionym planie ruchu są objęte wpływami górniczymi III kategorii, kiedy koncesja w tym rejonie jest udzielona jedynie pod warunkiem, że wpływy nie przekroczą II kategorii. Dodatkowo wydobycie odbywałoby się również w części śródmieścia.

  - Ponadto przedstawiony wniosek nie jest kompletny, brakuje wielu szczegółów - mówi prezydent. - Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo mieszkańców - podkreślał Piotr Koj.

  - To nie jest jednak decyzja ostateczna i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumień z Kompanią tak, aby sprawę załatwić nie szkodząc nikomu - podkreślał prezydent.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoda gadać

   obiektywny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2


   Gornicy pracujacy na tej kopalni zarabiają pieniądze ktore później wydają w sklepach i punktach usługowych naszego miasta. Ciekawe czy lokalny rynek odczuje nagły brak pieniedzy od 3,5 tys...rozwiń całość


   Gornicy pracujacy na tej kopalni zarabiają pieniądze ktore później wydają w sklepach i punktach usługowych naszego miasta. Ciekawe czy lokalny rynek odczuje nagły brak pieniedzy od 3,5 tys konsumentow. Jak sśdzicie? PS wierzcie dalej w te bzdury ze przez dzisiejsze wydobycie kopalni walą sie budynki. To stare wyrobiska sprzed dekady są temu winne kiedy to kopano węgiel i nie patrzono na nic. Ale fajnie sie karmi bzdetami społeczeństwo by zjednać sobie ludzi w obranym celu. Brawo Panie Prezydencie! To sie nazywa rozwój!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A czy pan prezydent pomyslal????

   kilof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

   A czy pan prezydent pomyslal,ze jak tego nie podpisze i zamkna kopalnie.To za co te pare tysiecy ludzi co pracujacych na kopalni oplaci czynsze itd??????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HAJERY DO KILOFA I NA PRZOD!!!!!

   lol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   Oby tak dalej nie dajcie sie!Ile moze byc bezrobocia w Bytomiu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O wy!!!

   ko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 17

   Gdyby nie kopalnia to z bytomia zostanie ruina i bieda.SLAMSY I TYLE!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hajery, to szabrowniki na usługach cyntralizmu!

   Bjydne, gorolske niywolniki! :-( (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7


   :-(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   górnicy won z bytomia!

   stubytomian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   panie prezydencie! wyrzuć pan górników z tego miasta, a będziesz pan miał nasze głosy w kolejnych wyborach! czynna kopalnia zabiera nam szansę na normalne życie i wyciągnięcie bytomia z tego gówna,...rozwiń całość

   panie prezydencie! wyrzuć pan górników z tego miasta, a będziesz pan miał nasze głosy w kolejnych wyborach! czynna kopalnia zabiera nam szansę na normalne życie i wyciągnięcie bytomia z tego gówna, w którym tkwi od transformacji. niech pan się nie boi - jak związkowcy przyjdą pikietować pod urząd, to policja zrobi z nimi porządek. gwarantujemy panu, że normalni ludzie też stawią odpór tej hołocie!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ->

   Mr. Normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

   NSZZ SOLIDARNOŚĆ (PRZYBUDÓWKA FASZYSTÓW Z PIS) CHCE ZNISZCZYĆ BYTOM!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo