Nasz profesor Religa. Poznajcie laureatów

  Nasz profesor Religa. Poznajcie laureatów

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zaciekawienie, radość, wzruszenie, nostalgia - takich i wielu innych emocji doznawaliśmy czytając prace, które napłynęły na nasz konkurs ogłoszony wraz z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Wspominaliście, Drodzy Czytelnicy, profesora - a my razem z wami.
  Dostaliśmy list m.in. ze szkoły w Miedniewicach, której prof. Zbigniew Religa jest patronem i wzruszające wspomnienia dyrektor Bogumiły Kamińskiej oraz... wiersze napisane przez dzieci. Nie zabrakło osobistych i pięknych wspomnień, które nadesłał nam dr Zbigniew Nawrat. Pisali pacjenci, współpracownicy, osoby, które znały go z opowiadań, albo po prostu - podziwiały.

  Mieliśmy bardzo trudne zadanie wiedząc, że każdy uczestnik włożył w swoją pracę serce.
  Ostatecznie postanowiliśmy więc, że wyróżnimy trzech autorów. Są to Judyta Solorz z Bytomia, Dieter Kruczek z Zabrza, oraz Marzena Pikulińska z Zabrza. Nagrodę dyrektora Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, Jana Sarny, otrzyma także Judyta Solorz. Z laureatami konkursu spotkamy się w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

  Przypomnijmy, otrzymają oni zaproszenia na jubileuszowy koncert Fundacji z okazji jej 20-lecia, który odbędzie się 19 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Gwiazdą wielkiej, jubileuszowej gali będzie Małgorzata Walewska.

  Towarzyszyć jej będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz Chór Resonans con tutti.

  Nagrodzone prace (przynajmniej we fragmentach) opublikujemy w kolejnych wydaniach naszej gazety oraz na łamach zabrzańskiego tygodnika.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama