Zjazd miłośników Linuksa

  Zjazd miłośników Linuksa

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już za tydzień rusza doroczny zlot sympatyków informatyki, wolnego oprogramowania i komputerów, znany jako "Jesień Linuksowa 2008".
  To największa tego typu impreza na Śląsku. Patronuje jej "Polska Dziennik Zachodni".

  Spotkanie informatyków odbędzie się już po raz szósty. Impreza potrwa trzy dni.
  - Organizatorem zlotu jest Polska Grupa Użytkowników Linuksa. Chcemy stworzyć warunki do spotkania się ludzi związanych z oprogramowaniem komputerowym Linux, umożliwić im nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń, pomysłów i planów na przyszłość - wyjaśnia Dariusz Grzesista, organizator spotkania. - Impreza ma zaszczyt gościć w Rybniku już po raz drugi, z czego bardzo się cieszymy - dodaje.

  Pasjonaci informatyki w tym roku ponownie zawitają do ośrodka Stodoły nad Zalewem Rybnickim, gdzie w salach konferencyjnych odbywać się będą prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, a także spotkania towarzyskie.

  W konferencji weźmie udział około 100 informatyków i fanów Linuksa, którzy do Rybnika zjadą z całej Polski.

  Tegoroczną nowością będzie cykl otwartych prelekcji, przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców. Odbędą się one w budynku Politechniki Śląskiej na terenie kampusu przy ulicy Rudzkiej.
  - Na otwarte prelekcje będzie można przyjść w każdej chwili, bez uciążliwej rejestracji i wnoszenia jakichkolwiek opłat. Taka dawka "wolnego oprogramowania" w otwartej formule pojawiła się na Śląsku ostatnio trzy lata temu. W dziedzinie informatyki to cała epoka. Warto wygospodarować dzień urlopu, by przyjść i posłuchać, jak z Linuksem radzą sobie inni - namawia Grzesista.

  Pierwsza prelekcja rozpocznie się w przyszły piątek, 26 września, o godz. 9.
  Wstęp na wszystkie wykłady jest darmowy. Jedna z prelekcji będzie dotyczyła wdrażania systemu SEKAP w polskich urzędach.

  Szczegóły na temat tej imprezy dostępne są w sieci pod internetowym adresem http://jesien.linux.org.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama