Strajk Żywności i marsz w Katowicach

  Strajk Żywności i marsz w Katowicach

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek 17 października w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem w Katowicach o godz. 12 rozpocznie się Strajk Żywności.
  O godz. 12.00 grupa ponad 600 uczestników (uczniów szkół gimnazjalnych nr 1, 8, 16, 19, 22, podopiecznych organizacji pozarządowych, świetlic środowiskowych MOPS) przejdzie z Placu Wolności na ulicę Mariacką, manifestując w ten sposób swój sprzeciw przeciwko marnotrawieniu żywności.

  Od godz. 13.00 na skrzyżowaniu ulic Mariackiej i Mielęckiego będzie miał miejsce happening współorganizowany przez Śląski Bank Żywności i Urząd Miasta Katowice.


  Władzom miasta i województwa zostaną wręczone tradycyjne bochny chleba, a następnie organizatorzy zapraszają do wielkiego rodzinnego stołu na śląski posiłek "sznita chleba z tustym" i ogórkiem. Ponadto podczas happeningu wolontariusze rozdadzą mieszkańcom 1000 bochenków chleba jako symbol dostatku i dzielenia się, przekazany przez lokalnych piekarzy: Józefa Lipę, Grzegorza Bittmanna, Mirosława Michalskiego i Ryszarda Kauf.

  ZOBACZ RELACJĘ Z HAPPENINGU NA KATOWICE.NASZEMIASTO.PL

  W programie również występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca TYSIĄCLATKI, szkolnego zespołu TWIST z Gimnazjum nr 19 im. Henryka Sławika, uczniów Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica, pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy Ośrodka Św. Jacka, Śląskiej Fundacji Obywatelska LEX CIVIS, świetlic środowiskowych MOPS, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" oraz zespołu THE TREEP. Imprezę poprowadzi Krzysztof Ferdyn i Michał Wójcik. Dodatkowo w tym dniu przy udziale wolontariuszy z Gimnazjum nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 42 odbędzie się również zbiórka żywności w sklepach "Skarbek" i Zenit".
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama