W Katowicach w kolejce o przyjęcie do żłobka czekają...

  W Katowicach w kolejce o przyjęcie do żłobka czekają spłodzone zarodki

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lista kandydatów do żłobka co roku się wydłuża

  Lista kandydatów do żłobka co roku się wydłuża ©photodisc

  Choć to zakrawa na szaleństwo, szefowie poszczególnych katowickich żłobków standardowo zapisują dzieci w okresie prenatalnym. W kolejce po opiekę jest 600 nazwisk - często jeszcze nienarodzonych dzieci. Jeśli więc tylko zajdziesz w ciążę - o tym szczęśliwym fakcie powiadom w pierwszej kolejności... dyrektora Żłobka Miejskiego w Katowicach.
  Lista kandydatów do żłobka co roku się wydłuża

  Lista kandydatów do żłobka co roku się wydłuża ©photodisc

  Anna K. z Katowic zachowała się w swoim mniemaniu racjonalnie. Niedawno urodziła dziecko. Ponieważ chce wrócić do pracy, ale dopiero za rok, zamierzała ustawić swoją pociechę w kolejce do żłobka. Wie, że są kłopoty z miejscami. Przeżyła jednak prawdziwy szok w katowickim żłobku na ul. Zadole, gdzie pojawiła się, by złożyć wniosek o przyjęcie dziecka.

  - Tam dowiedziałam się od pani dyrektor, że bardzo późno składam wniosek.
  Matki przychodzą z nimi, jak tylko dowiedzą się, że spodziewają się dziecka i takie wnioski są przyjmowane - nie może wyjść ze zdumienia pani Anna K. - Zgodnie z regulaminem, o przyjęciu decyduje data wpłynięcia wniosku. Mój syn ma miejsce w trzeciej setce - dodaje.

  Katowiczanka pyta: na jakiej podstawie w żłobku są przyjmowane wnioski o przyjęcie płodów, których jeszcze nie ma na świecie? Każdy przecież musi podać datę urodzenia oraz imię i nazwisko dziecka.
  * Czytaj koniecznie

  POZNAJ DRUGIE ŻYCIE OBIEKTÓW POPRZEMYSŁOWYCH. TAM SIĘ DZIEJE!

  JERZY URBAN SPECJALNIE DLA DZIENNIKA ZACHODNIEGO: KRZYŻ TO SYMBOL AGRESJI KOŚCIOŁA

  W PIĄTEK WIELKIE DERBY ŚLĄSKA. ALE NA ŻYWO ZOBACZY JE TYLKO 3 TYS. KIBICÓW

  - Trudno znać jego płeć w 2. lub 3. miesiącu ciąży! Na to pytanie nie uzyskałam odpowiedzi w żłobku. Mam nadzieje, że redakcja DZ otrzyma odpowiedź - ma nadzieję Anna K.

  W istocie, uzyskaliśmy odpowiedź. Adam Dylus, dyrektor wszystkich dziewięciu oddziałów Żłobka Miejskiego w Katowicach, wyjaśnia na wstępie, że taki zapis nie jest zakazany, co oznacza, że jest dozwolony. - We wniosku wpisuje się planowaną datę narodzin i jedynie nazwisko dziecka - wyjaśnia dyr. Dylus.

  Annę K. interesuje także sposób prowadzenia list z nazwiskami dzieci oczekujących na przyjęcie: to zwykły zeszyt, do którego są wpisywane, ale brakuje miejsca na podpisy rodziców.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to może tak jak w Zabrzu....

   czekająca w kolejce mama (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 73

   A wystarczy tak jak w Zabrzu opłatę stałą uzależnić od dochodu rodziców i na dzień 21.09.2011 są wolne miejsca we wszystkich grupach wiekowych. (informacja ze strony żłobka miejskiego w BIP Zabrze)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama