Na Śląsku do zdobycia są środki na infrastrukturę...

  Na Śląsku do zdobycia są środki na infrastrukturę turystyczną

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na Śląsku do zdobycia są środki na infrastrukturę turystyczną

  ©ARC DZ

  W województwie śląskim przewidziano jeszcze dwa konkursy związane z rozwojem turystycznym regionu na łączną kwotę ponad 15 mln euro.
  Na Śląsku do zdobycia są środki na infrastrukturę turystyczną

  ©ARC DZ

  3,5 mln euro na turystykę dla sektora publicznego…


  Pierwszy z nich to konkurs skierowany do podmiotów publicznych - obejmuje on projekty związane z rozwojem infrastruktury okołoturystycznej. W ramach konkursu dostępne jest 3,5 mln euro. Nabór wniosków rozpoczął się 15 września 2011 r., natomiast jego zakończenie planowane jest na 17 listopada 2011 r.

  W konkursie obowiązuje zasada, zgodnie z którą jeden beneficjent może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie.
  Już na etapie złożenia wniosku należy przedstawić oświadczenie o zabezpieczeniu środków na realizację inwestycji wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadanie wkładu własnego. Ponadto w przypadku inwestycji infrastrukturalnych wymagane jest przedłożenie kopii pozwolenia na budowę lub kopii zgłoszenia robót budowlanych. Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85 proc. jego kosztów.

  O fundusze mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, podmioty wykonujące zadania jednostek samorządu terytorialnego czy związku komunalnego, instytucje kultury, administracja rządowa, inne podmioty zaliczane do sektora finansów publicznych, Lasy Państwowe, organizacje pozarządowe, Kościoły i związki wyznaniowe, a także podmioty działające w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym.

  Wsparciem są objęte wszelkie inwestycje w infrastrukturę okołoturystyczną, np. obiekty służące uprawianiu aktywnych form turystyki; budowa i modernizacja terenów rekreacyjnych; budowa i remont bazy okołoturystycznej, a także rozwój parków tematycznych, dzięki którym Śląsk stanie się regionem bardziej atrakcyjnym dla turystów.

  … a dla przedsiębiorstw ponad 12 mln euro


  Drugi z konkursów skierowany jest do przedsiębiorstw z sektora MŚP i obejmuje również inwestycje związane z infrastrukturą zaplecza turystycznego. W ramach konkursu jest do rozdysponowania aż 12,06 mln euro. Nabór wniosków rozpocznie się 8 maja 2012 r. i potrwa dwa miesiące.

  Przykładowe rodzaje projektów, które mogą uzyskać dotację, to budowa nowej lub rozbudowa czy modernizacja istniejącej bazy noclegowej i gastronomicznej. Z pieniędzy pozyskanych w tym konkursie można również sfinansować np. niezbędne wyposażenie hoteli, moteli, pensjonatów czy restauracji. W opisie projektu należy jednak wykazać, że jego realizacja przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu.

  Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora MŚP, prowadzisz działalność w województwie śląskim oraz masz pomysł na inwestycję związaną z turystyką, to działanie jest dla ciebie. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać zwrot do 50 proc. kosztów, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw poziom dofinansowania wynosi 60 proc.

  Chcesz wiedzieć więcej?


  Aktualne informacje o konkursach, niezbędne dokumenty, poradniki i informatory, a także listę punktów informacyjnych w województwie śląskim można znaleźć na stronie rpo.slaskie.pl

  CZYTAJ WIĘCEJ NA DOTACJE.NASZEMIASTO.PL

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama