Po wyborczej klęsce poddam się weryfikacji. Za kilka...

  Po wyborczej klęsce poddam się weryfikacji. Za kilka miesięcy

  Zbyszek Zaborowski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Po wyborczej klęsce poddam się weryfikacji. Za kilka miesięcy

  ©Marzena Bugała

  Po tych wyborach SLD to już dla wielu nie Sojusz Lewicy Demokratycznej, tylko Dogorywającej. Nawet w Zagłębiu, SLD wprowadził do Sejmu tylko jednego posła. Co stanie się z całą formacją? Zbyszek Zaborowski, lider śląskiej lewicy, komentuje wyniki wyborów i odnosi się m.in. do postulatów PO i RAŚ.
  Po wyborczej klęsce poddam się weryfikacji. Za kilka miesięcy

  ©Marzena Bugała

  Kto skupi lewicowy elektorat? W naszej dyskusji na temat przyszłości SLD wypowiadali się Jerzy Markowski i Jerzy Urban. Dziś swój punkt widzenia przedstawia Zbyszek Zaborowski, przewodniczący śląskich struktur Sojuszu.

  CZYTAJ KONIECZNIE: JERZY MARKOWSKI O PRZYCZYNACH WYBORCZEJ KLĘSKI LEWICY
  CZYTAJ KONIECZNIE: JERZY URBAN O PRZYCZYNACH WYBORCZEJ KLĘSKI LEWICY


  Ze Zbyszkiem Zaborowskim, szefem śląskiego SLD, rozmawia Agata Pustułka  Czy zrezygnował pan już z funkcji przewodniczącego?
  Rozmawiałem o tym z kolegami zaraz w środę po wyborach, ale, z wyjątkiem dwóch osób, uznali, że to niepotrzebny krok. Oczywiście, czuję się współodpowiedzialny za klęskę lewicy, ale po pierwsze jestem sługą ludzi, którzy mnie wybrali, po drugie kadencja władz regionalnych kończy się za kilka miesięcy i wtedy poddam się weryfikacji.

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski namawia szefów regionów, by dla przykładu podali się do dymisji. Tak uczynił pana kolega z Dolnego Śląska.
  Ale on nie zdobył mandatu poselskiego. Ja tak.

  Jak mogło tak szybko zmaleć poparcie, skoro śląskie SLD w wyborach do sejmiku zdobył 10 mandatów, czyli najwięcej w Polsce, a teraz marne trzy?
  Na wybory samorządowe władze regionalne mają większy wpływ. W wyborach parlamentarnych decyduje przekaz lidera ogólnokrajowego w mediach, czyli Grzegorza Napieralskiego. Moi wyborcy często mnie prosili: zagłosujemy na SLD, ale zróbcie coś z tym Napieralskim. Nie ukrywam, że bardzo mnie zawiódł. Śląskie SLD poparło go w walce o funkcję przewodniczącego, a on zamiast rozmawiać zaczął nam wydawać polecenia. Otoczył się niekompetentnym dworem. Wyszła karykatura.

  ZGADZASZ SIĘ Z OPINIĄ ZBYSZKA ZABOROWSKIEGO CO DO PRZYCZYN WYBORCZEJ KLĘSKI LEWICY? KONIECZNIE NAPISZ SWÓJ KOMENTARZ

  OTO NOWI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  OTO NOWI SENATOROWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  WYBORY 2011: POWYBORCZE ANALIZY I KOMENTARZE CZYTAJCIE NA DZIENNIKZACHODNI.PL/WYBORY

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiSLD, czyli sojusz endecko-komunistyczny

   Wolf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

   Zaborowski, tak jak Napieralski (SLD), popiera Kaczyńskiego (PiS) w walce z Gorzelikiem (Ruch Autonomii Śląska). To jest prawdziwy polski sojusz endecko-komunistyczny, skierowany przeciwko śląskości.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikt lewusom już nie wierzy.

   Mark (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 33

   Niestety. Pracowaliście tylko dla siebie i swojej fortuny.Obywateli, ich głosy mieliście głęboko w d.....Głosowaliście za wyrzucaniem na bruk.W miastach zarządzanych na Śląsku przez lewice marazm....rozwiń całość

   Niestety. Pracowaliście tylko dla siebie i swojej fortuny.Obywateli, ich głosy mieliście głęboko w d.....Głosowaliście za wyrzucaniem na bruk.W miastach zarządzanych na Śląsku przez lewice marazm. Polski Zapatero lansował
   idee hiszpańskie/ wolne związki, wspólne toalety, trzecia płeć itd/ nie gwarantując lokum i miski zupy biednym.A bez zupy nie ma d...y, bo brak siły chłopie miły.W bastionie lewicy Zagłębiu uruchomiono K.Karolczaka na pierwszym miejscu. Osoba zupełnie z kosmosu, nieznana. Dalej byli znani Czarski, Barański, no...ale Karolczak to biznesmen, kompan Napieralskiego, słodkiego jak cukierek Szczecinianina. Sprzedał siedzibę na Rozbrat za bodajże śmieszną kwotę, czyli z upustem. Ktoś więc zarobił.To jedyny jego wkład dla lewicy. Lewica zawsze umiała robić biznes. Sprzedać taniej, kupić drożej.I w tym pomógł Karolczak. Jak zamieszka w pałacu, powiem,że wie jak robić biznes będąc ciurą biznesową.A Zaborowski z kolei na listach czołowych w Katowicach umieszcza Warszawskiego profesora, doradcę Gierkaz lat 70-tych. Że ten chłopina jeszcze żyje. Nie wiedziałem.Czyzby to był as nowej lewicy? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaborowski musi zostać!!

   obiektywny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 18

   Napieralski musi odejść, a Zaborowski musi zostać. Ciesze się, że Zbyszek Zaborowski będzie Posłem bo to jedna osoba, która zadba o sprawy Śląska na Wiejskiej.Powodzenia Panie Pośle Zaborowski.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie za kilka miesięcy, ale JUŻ

   beata70 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 20

   Na Górnym Śląsku SLD jest już piątą siłą polityczną. Za PO, PiS, RAŚ i RP. W dużej mierze jest to wina pana Zaborowskiego, który w trybie natychmiastowym powinien podać się do dymisji.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak treści

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Brak treści wypowiedzi Zaborowskiego!!! Jakiś błąd, ktoś zrobił

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama