Zarejestruj się i zostań wolontariuszem Euro 2012

  Zarejestruj się i zostań wolontariuszem Euro 2012

  M. Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chcesz być w samym centrum wydarzeń związanych z Euro 2012? Poczuć emocje i pomóc w organizacji? Jest taka szansa. Wczoraj wystartowała strona internetowa, za pomocą której będzie przeprowadzona rekrutacja wolontariuszy miast gospodarzy na Euro 2012. W Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku w tym czasie będzie potrzebnych łącznie ok. 3 tys. osób. Jak do nich dołączyć?
  Wystarczy wypełnić w polskiej i angielskiej wersji językowej formularz znajdujący się na portalu www.wolontariatmiejski2012.pl, a następnie rozwiązać zawierający 25 pytań test służący sprawdzeniu stopnia znajomości języka angielskiego.

  Kto może zostać wolontariuszem w trakcie EURO 2012? Każdy, kto (do 30 kwietnia 2012 roku) ukończy 18 lat i posługuje się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

  NANJWAZNIEJSZE WIADOMOŚCI SPORTOWE NA DZIENNIKZACHODNI.PL/SPORT
  Rekrutacja zakończy się w styczniu 2012 roku, po niej rozpoczną się rozmowy z wybranymi kandydatami. W maju i czerwcu 2012 odbędą się szkolenia dla wolontariuszy.

  - W dużej mierze to od ich pracy będzie zależała jakość obsługi kibiców i turystów zagranicznych w trakcie Euro 2012 - mówi Michał Jankowski, menadżer ds. komunikacji z mediami, jeden z organizatorów.

  Gorąco namawia do udziału w wolontariacie Marcin Babczyk , mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. W 2008 roku był wolontariuszem na mistrzostwach w piłce nożnej w Austrii. - Zawsze marzyłem o pracy przy organizacji imprez i potraktowałem to jako zdobywanie doświadczenia. To niesamowite zobaczyć to wszystko "od środka" - mówi dąbrowianin.

  Od razu przestrzega jednak, że to ciężka praca i jeśli ktoś chce w ten sposób załatwić sobie po prostu darmowe obejrzenie meczów, to może się rozczarować.

  - Oczywiście organizatorzy chcąc nagrodzić wolontariuszy organizują tak pracę, aby mieli szansę obejrzeć chociaż jeden mecz, ale przede wszystkim muszą być gotowi na rozwiązywanie różnych sytuacji. Ważne jest opanowanie i szybka reakcja. Trzeba być np. przygotowanym na sytuacje, że kibice mają bilety na to samo miejsce i sprawę trzeba szybko i sprawnie rozwiązać - mówi.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  NASZEMIASTO.PL POLECA:
  Co za wstyd! TOP 10 najbardziej zaniedbanych dworców PKP w regionie
  Nie tylko Nikiszowiec. Zobacz ranking najpiękniejszych kolonii górniczych na Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama