Co nowego w Poczcie Polskiej?

  Co nowego w Poczcie Polskiej?

  Michał Smolorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Co nowego w Poczcie Polskiej?
  Wprowadzanie nowych technologii w publicznych instytucjach zawsze ma jakiś wymiar komiczny, groteskowy nawet. Przy kolejnych zmianach ekip politycznych dokonuje się tam wymiana kadry kierowniczej, bo publiczne instytucje nie służą - jak by się wydawało - do obsługi ludu Bożego, ale do zapewniania posad tysiącom wygłodniałych kadr partyjnych.
  Co nowego w Poczcie Polskiej?
  Przychodzi więc kierownictwo i albo postanawia spokojnie przeczekać do następnych wyborów (najważniejsze nie szkodzić), albo przeprowadza rewolucje, aby czymś zaznaczyć swoją obecność. Potem przychodzi następna ekipa i znów albo przeczekuje (najważniejsze nie szkodzić), albo odwołuje poprzednią rewolucję i wprowadza własną.

  Poczta Polska jest - obok kolei - największym rezerwuarem partyjnych posad i siłą rzeczy największym poletkiem eksperymentowania na żywym organizmie, największym obszarem kolejnych rewolucji, na przemian wprowadzanych i odwoływanych.


  Oto pouczająca opowieść o skutkach takiej żonglerki. Nadałem priorytetowy list polecony, który po tygodniu jeszcze nie dotarł do celu. Chciałem złożyć reklamację, ale naczelniczka poradziła mi, abym najpierw skorzystał ze strony internetowej Poczty Polskiej, gdzie pojawiła się możliwość śledzenia przesyłek - na wzór komercyjnych firm kurierskich, które od lat mają to w standardzie.
  Mój Boże - myślę sobie - rewolucja ! I wpisuję dziewięciocyfrowy numer figurujący na dowodzie nadania listu. Klikam OK, a tu pojawia się komunikat: "Error. Wpisałeś niepełny numer. Podaj pełny numer trzynastocyfrowy lub dwudziestocyfrowy". Wracam więc do okienka z prośbą o podanie pozostałych danych i tu - uwaga, uwaga! - słyszę w odpowiedzi: dyrekcja okręgowa zabroniła nam podawać pełnego numeru i wpisywać do kwitu tylko dziewięć ostatnich cyfr!!!

  CZYTAJ WIĘCEJ KOMENTARZY MICHAŁA SMOLORZA

  Zatem jak mam w internecie sprawdzić, gdzie jest przesyłka? Pełny numer trzeba zdobyć w dyrekcji (sic!). Ale w dyrekcji zaskoczenie - ten numer mogą panu podać w okienku, w którym pan list nadał.
  Wracam do okienka - niestety, to niemożliwe, nie ewidencjonujemy tych numerów. Są one wpisywane automatycznie do systemu z kodu paskowego, który jest skanowany. Potem nie mamy możliwości śledzenia przesyłek, może to zrobić... klient w internecie. Odwiedzałem kolejnych Annaszów i Kajfaszów, pielgrzymowałem od jednych drzwi do drugich, dzwoniłem na kolejne wskazane telefony - ale pełnego numeru przesyłki potrzebnego do sprawdzenia jej losów nie uzyskałem.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polecony priorytet

   jaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 39

   idzie dłużej niż tylko priorytet bo wszędzie go rejestrują, należało posłąć priorytet ale wtedy nie można śledzić drogi listu bo nie ma kwitka nadania, więc tu się coś powinno zmienić, kwit na...rozwiń całość

   idzie dłużej niż tylko priorytet bo wszędzie go rejestrują, należało posłąć priorytet ale wtedy nie można śledzić drogi listu bo nie ma kwitka nadania, więc tu się coś powinno zmienić, kwit na priorytet.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama