Piwo pod parasolami w Cieszynie? Zapomnij!

  Piwo pod parasolami w Cieszynie? Zapomnij!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piwo pod parasolami w Cieszynie? Zapomnij!

  ©fot. Łukasz Klimaniec

  Właściciele restauracji i kawiarni chcą, aby parasole na rynku w Cieszynie pozostały tak długo, jak to tylko możliwe. Urzędnicy i mieszkańcy kamienic - wręcz przeciwnie. Konflikt narasta.
  Piwo pod parasolami w Cieszynie? Zapomnij!

  ©fot. Łukasz Klimaniec

  Gorąca jesień i zima zapowiadają się w Cieszynie. Dlaczego? Bo w najbliższych miesiącach władze miasta chcą rozwiązać problem ogródków piwnych na rynku. Temat budzi emocje wśród ludzi mieszkających przy rynku, właścicieli restauracji oraz innych pobliskich firm.

  - Problem z ogródkami narasta od lat - mówi Adam Swakoń, wiceburmistrz Cieszyna.

  Wyjaśnia, że ludzie mieszkający przy rynku skarżą się, iż w sezonie letnim czynne "do ostatniego klienta" ogródki zakłócają ciszę nocną. Za dnia dochodzi druga uciążliwość: stoliki, krzesełka i parasole utrudniają dostęp do działającego w podcieniach salonu fryzjerskiego, apteki, banku i innych firm usługowych.

  Czy z powodu nieporozumień na linii urzędnicy - restauratorzy, z cieszyńskiego rynku znikną parasole?

  Jak skończy się konflikt restauratorów i urzędników? Czytaj na stronach Cieszyn Nasze Miasto

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   budy z piwem na Cieszynskim rynku

   myślący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   budy z piwem powinny zniknąć z cieszyńskiego rynku przykładem restauracji Motelu - tak powinny wyglądać ogródki ,budy zasłaniające podcienia powinny zniknąć, wtedy na rynku powstanie więcej...rozwiń całość

   budy z piwem powinny zniknąć z cieszyńskiego rynku przykładem restauracji Motelu - tak powinny wyglądać ogródki ,budy zasłaniające podcienia powinny zniknąć, wtedy na rynku powstanie więcej kawiarenek i restauracji na pewno zadowoli to turystów mieszkańców i mieszkańców rynku którym wstawione przed nosem budy blokują dostęp do lokali,zasłaniają,zaciemniają i blokują rozwój, spychają na drugi plan. Władze miejskie chcąc wynająć-skasować za każdy centymetr chodnika [ płacimy już za to podatki] i faworyzując swoich wybrańców stwarza dla nich możliwości. A przecież ich pupilek ma możliwość pięknego przy-lokalowego ogródka wewnątrz na oścież otwartych bram Domu Kultury.To właśnie rodzą chorą sytuacje w mieście,znajomości i koleśiostwo. Mówi się że to ludzie starzy protestują o ciszę - nieprawda,starzy to olewają są już nieco głusi i żądni atrakcji.Dawniej też się bawili do piątej rano ale po 22-giej zapraszano do lokalu wewnątrz a młodzi nie balujący mogli się wyspać aby następnego dnia rzetelnie pracować. Miasto powinno pomyśleć też o imprezach masowych.Święto trzech braci - może najbliższe boisko sportowe można wykorzystać.Nic się tam nie dzieje,a rynek jest za mały ,uciśnięci jak barany i żaden staruszek nie mieszka.Właśnie-miejsce wspaniałe i blisko.Boiska mamy za laskiem miejskim-nawet w nadmiarze. lepszy dojazd i więcej miejsc do parkowania blisko sąsiedzi można skoczyć tu i tam.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   budy z piwem precz

   ajkama (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   najmądrzejsza idea brawo za pomysł

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama