Dąbrowa Górnicza: Agresywny amstaff trafi do schroniska

  Dąbrowa Górnicza: Agresywny amstaff trafi do schroniska

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza: Agresywny amstaff trafi do schroniska

  ©arc. PP

  Amstaff, który 4 października zaatakował na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej 10-letniego Łukasza, rzeczywiście jest agresywny. Potwierdziły to wyniki obserwacji, zleconej przez powiatowego lekarza weterynarii w Będzinie. Pies najpóźniej dziś ma zostać odebrany właścicielom. Trafi do osobnego kojca w schronisku dla zwierząt.
  Dąbrowa Górnicza: Agresywny amstaff trafi do schroniska

  ©arc. PP

  Zwierzę trafiło na 15-dniową obserwację tuż po tym, kiedy ugryzło chłopca w twarz. Właściciel trzykrotnie doprowadzał amstaffa do lecznicy weterynaryjnej, gdzie poddany został odpowiednim badaniom.

  - Obserwacja została zakończona. Jej wynik jest ujemny, a to oznacza, że pies rzeczywiście jest agresywny i niebezpieczny dla otoczenia - przyznaje Grażyna Matusz, powiatowy lekarz lekarz weterynarii w Będzinie.
  - Wspólnie z policją będziemy się starać się, żeby zwierzę zostało teraz jak najszybciej zabrane do schroniska. Potrzebna jest jeszcze decyzja prezydenta miasta oraz przyjazd rakarza, którzy zajmie się transportem amstaffa - dodaje.

  WIĘCEJ O SPRAWIE POGRYZIENIA 10-LATKA PRZEZ AMSTAFFA

  Na początku października pies wydostał się na klatkę schodową, gdy drzwi do mieszkania otworzył 8-letni wnuczek właścicielki psa. Malec zamierzał wyjść na dwór, czego wcześniej zabronił mu ojciec. Ośmiolatek nie posłuchał rodzica i wybiegł na klatkę, a za nim pies. Wówczas zaatakował Łukasza. Po tym tragicznym zdarzeniu chłopiec przeszedł operację twarzy. Rodziców cały czas niepokoi obecność amstaffa w mieszkaniu sąsiadów. - Chłopiec bardzo to wszystko przeżywa. Pozostałe dzieci też się bardzo boją. Mam nadzieję, że pies rzeczywiście zniknie z naszego bloku - mówi pani Jadwiga, mama Łukasza.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Seksowna Greta Ludziejewska z Żor za stara na TOP MODEL? Przeczytaj jej historię
  Ale wstyd! Zobacz najbardziej zaniedbane dworce PKP w woj. śląskim

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama