Przemytnik papierosów wpadł w Knurowie

    Przemytnik papierosów wpadł w Knurowie

    PS

    Dziennik Zachodni

    Dziennik Zachodni

    Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali skład nielegalnych wyrobów tytoniowych, zatrzymując ponad 7 000 paczek pochodzących z przemytu papierosów oraz służący do ich transportu samochód, ze specjalnie skonstruowaną skrytką.
    Magazyn, a zarazem miejsce sprzedaży pochodzących z przemytu wyrobów tytoniowych znajdowało się na terenie prywatnej posesji w Knurowie.

    W trakcie jej przeszukania funkcjonariusze ujawnili łącznie 7 184 paczki papierosów, głównie z białoruskimi i rosyjskimi znakami skarbowymi akcyzy, wartości szacunkowej 65 000 zł. Pochodzące z przemytu papierosy znajdowały się w garażu oraz dwóch samochodach: terenowym i dostawczym, należących do właściciela posesji - 60-letniego obywatela Polski. Ponad połowa papierosów (4 320 paczek) została znaleziona w samochodzie dostawczym.

    Ukryte tam były w specjalnej skrytce, którą tworzyła podwójna ściana między kabiną pojazdu, a przestrzenią ładunkową. Tak przerobiony pojazd wykorzystywany był prawdopodobnie do przewozu papierosów ze wschodniej Polski (gdzie trafiały po przemyceniu) - na Śląsk.

    60-latek przyznał się do własności nielegalnego towaru, zgodził się na jego przepadek i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyźnie przestawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Ujawnione papierosy oraz przerobiony pojazd zatrzymano. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności i wyjaśnienia.
    CZYTAJ KONIECZNIE
    SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
    KONIEC DARMOWEJ AUTOSTRADY A4 Z WROCŁAWIA DO KATOWIC
    *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


    Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
    Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama