Szpital w Dąbrowie bez kardiologii? To bezprawne - twierdzi...

  Szpital w Dąbrowie bez kardiologii? To bezprawne - twierdzi Solidarność

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uchwała radnych Dąbrowy Górniczej o wydzieleniu oddziału kardiologicznego ze struktur miejskiego Szpitala Specjalistycznego została podjęta niezgodnie z prawem. Na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 października, uchwała najprawdopodobniej zostanie uchylona.
  Uchwała o wydzieleniu oddziału kardiologicznego i współpracujących z nim poradni została przyjęta przez dąbrowskich radnych 12 września. Jej podstawą była ustawa o zakładach opieki zdrowotnej, która przestała obowiązywać 1 lipca.

  Solidarność była przeciwna wyłączeniu kardiologii ze struktur szpitala. Zdaniem związkowców oddział przynoszący zyski powinien zostać zachowany.

  - Pytaliśmy dyrektora, radnych i prezydenta miasta, czy takie działanie ma sens, ale żadnych przekonujących argumentów nie usłyszeliśmy. Na oddziale kardiologicznym i w poradniach, które miały zostać wydzierżawione zatrudnionych jest 30 osób: lekarzy, pielęgniarek i sekretarek medycznych - mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w dąbrowskiej placówce.

  Jej zdaniem wycofanie kontrowersyjnej uchwały najprawdopodobniej nie zmieni planów radnych, a jedynie odsunie je w czasie.

  - A szkoda, bo Solidarność oczekuje na rozpoczęcie merytorycznej dyskusji na temat przyszłości dąbrowskiego szpitala. Takich rozmów jak na razie niestety nie ma. Program restrukturyzacji szpitala nie pokazuje kierunków rozwoju czy zmian - podkreśla Elżbieta Żuchowicz.

  Związkowcy obawiają się, że radni podejmą następne uchwały umożliwiające przekazywanie kolejnych oddziałów prywatnym podmiotom.

  - Najbliższe głosowanie pokaże, jaki jest stosunek radnych do przyszłości szpitala. Obecna sytuacja budzi wiele wątpliwości i niepokojów. Pracownicy są zaskakiwani różnymi decyzjami, tak jak to było w przypadku uchwały o wydzierżawieniu kardiologii - podkreśla przewodnicząca Solidarności w szpitalu.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
  KONIEC DARMOWEJ AUTOSTRADY A4 Z WROCŁAWIA DO KATOWIC
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
  Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama