Katowice: Rusza Akademia Designu. Bezpłatnie, dla wszystkich

  Katowice: Rusza Akademia Designu. Bezpłatnie, dla wszystkich

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczął się nabór uczestników na Akademię Designu - bezpłatny program szkoleniowy realizowany w ramach projektu Design Silesia.
  Projekt "Design Silesia" wspiera rozwój sektora kreatywnego w województwie śląskim. Design wymaga specjalistycznej wiedzy i systemu wsparcia jego wdrożenia. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć sieć współpracy między projektantami, samorządowcami i przedsiębiorcami oraz umożliwić transfer wiedzy na temat designu. Ideą programu szkoleniowego, który realizuje Politechnika Śląska w Gliwicach, Partner projektu "Design Silesia", jest pogłębienie wiedzy oraz rozszerzenie pola zainteresowań uczestników o problematykę związaną z szeroko rozumianym wzornictwem.


  Do projektu "Akademia Designu" zaproszono ekspertów z różnych dziedzin. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele akademiccy nie tylko z Politechniki Śląskiej, ale i z Uniwersytetu Śląskiego, z Akademii Sztuk Pięknych oraz przedstawiciele liczących się instytucji związanych z designem (m.in. Zamek Cieszyn czy Instytut Wzornictwa Przemysłowego). Kurs kierowany jest do 20 osób, które posiadają doświadczenie w projektach lub przedsięwzięciach o charakterze innowacyjnym, związanym z różnorodnymi aspektami designu, z sieciami współpracy, transferem technologii lub komercjalizacją wiedzy.

  Program szkoleniowy Akademia Designu jest realizowany w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Śląskiego "Design Silesia II" (Poddziałanie 8.2.2. "Regionalne Strategie Innowacji" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

  Wnioski należy składać do 2 listopada 2011 r. w sekretariacie partnera Projektu Design Silesia, w Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej (ul. Marcina Strzody 10, 44-100 Gliwice), pok. nr 103, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00. tel. 32 237 25 91.

  Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 4 listopada 2011 r.

  Szczegółowe informacje o programie szkoleniowym wraz z formularzem wniosku zamieszczone są na stronie głównej Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej www.polsl.pl oraz na stronie projektu www.design-silesia.pl


  CZYTAJ KONIECZNIE
  SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
  KONIEC DARMOWEJ AUTOSTRADY A4 Z WROCŁAWIA DO KATOWIC
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
  Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama