Bp Pieronek: Nie zabraniałbym niewinnej zabawy w Halloween

  Bp Pieronek: Nie zabraniałbym niewinnej zabawy w Halloween

  Bp Tadeusz Pieronek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czy Halloween jest świętem, które powinni świętować chrześcijanie? Czy raczej powinni się go wystrzegać. Rozmowa z bp Tadeuszem Pieronkiem.
  Bp Tadeusz Pieronek

  Bp Tadeusz Pieronek ©ARC DZ

  HALLOWEEN NIE JEST ŚWIĘTEM CHRZEŚCIJAŃSKIM - ZOBACZ GADŻETY, KTÓRYCH NIE POLECA KOŚCIÓŁ

  Rodzice mówią: przecież to tylko niewinna zabawa. Mimo to kościół coraz głośniej przestrzega przed takimi zabawami w Halloween. Dlaczego?
  Pamiętajmy, że dzień później obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Zabawa na luzie, która nieraz przeradza się w wygłupy, a nawet orgie, poniekąd ma konkurować z pierwszym listopada - dniem ciszy i chwili refleksji. To po prostu nie pasuje.

  CZYTAJ KONIECZNIE:

  BP PIERONEK: DEMOKRACJA? NIE W KOŚCIELE

  Niektórzy księża uważają, że włączenie się do świętowania Halloween może źle się dla nas skończyć?
  Jeśli mówimy wyłącznie o niewinnej zabawie dzieci, nad którą czuwają rodzice czy wychowawcy w szkole, to nic złego się nie stanie. I jej bym nie zabraniał. Jednak trzeba pamiętać, że Halloween to rodzaj balu, w którym nie widać twarzy. Dlatego opieka dorosłych jest bardzo ważna, bo kiedy jej zabraknie, szczególnie wśród młodzieży mogą pojawić się alkohol i inne używki. Zabawa przeradza się we wspomniane wygłupy. A to jest już droga do tego, by młody człowiek, nieświadomy wielu rzeczy, otworzył się na zło.

  Rozmawiała: Katarzyna Domagała

  CZYTAJ KONIECZNIE
  VIA SILESIANA - POPRZYJ NASZA AKCJĘ NADANIA TEJ NAZWY DLA AUTOSTRADY A4
  SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
  Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim

  Czytaj także

   Komentarze (24)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TW Pieronkowi wyraźnie brakuje żony!

   GAMA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 34

   Myślę, że TW Pieronek tak daleko odszedł od kościoła, że powinien porzucić stan kapłański i ożenić się. Proponuję za żonę panią J. Paradowską. Przekonania takie same, dawna działalność taka sama i...rozwiń całość

   Myślę, że TW Pieronek tak daleko odszedł od kościoła, że powinien porzucić stan kapłański i ożenić się. Proponuję za żonę panią J. Paradowską. Przekonania takie same, dawna działalność taka sama i oboje są tak samo atrakcyjni. I dla nas byłby powód do zadowolenia - zajęli by się sobą i zakończyli działalność publicystyczną.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...a w procesie in vitro

   josek urbach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 50

   to i nawet małe pieronki miałyby szansę zaistnieć dla przedłużenia tego znakomitego chrześcijańsko-ateistycznego, niezaangażowanego politycznie, gatunku!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re GAMA

   Antoni Jazgarz Butrykowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 33

   Chapeau bas. Obśmiałem się jak norka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poparcie

   waclaw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 36

   Popieram via Silesia ,podoba mnie się ta nazwa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Halloween

   Stefan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 39

   Czy nie jest tak że jako katolicy powinniśmy się cieszy że nasi bliscy odeszli do tego lepszego świata? My świetujemy ciesząc się że oni czekają na wieczne zbawienie. Niestetay wszystko robimy...rozwiń całość

   Czy nie jest tak że jako katolicy powinniśmy się cieszy że nasi bliscy odeszli do tego lepszego świata? My świetujemy ciesząc się że oni czekają na wieczne zbawienie. Niestetay wszystko robimy odwrotnie. Księża nie wiedzą czego chcą. Kosciół się pogubił.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Palikot został urodzony i wychowany przez Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego.

   Turbulencja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 58

   Mówi, że jego zabiegi o zdjęcie krzyża w sali obrad Sejmu (który notabene został podarowany przez matkę księdza Popiełuszki) to konsekwencja decyzji prezydenta Komorowskiego, który kazał usunąć...rozwiń całość

   Mówi, że jego zabiegi o zdjęcie krzyża w sali obrad Sejmu (który notabene został podarowany przez matkę księdza Popiełuszki) to konsekwencja decyzji prezydenta Komorowskiego, który kazał usunąć krzyż "smoleński" z Krakowskiego Przedmieścia.

   Tusk przed 2005 r. zażądał od Zyty Gilowskiej (która była lokomotywą PO) ustapienia jedynki na liście lubelskiej dla Palikota. Nie zgodziła się, więc znalazł pretekst, upokorzył ją i zmusił do odejścia.

   Ruch Palikota został celowo wykreowany przez media i towarzyszące im układy. Wszystko po to, aby stworzyć blokująco-kontrolującą mniejszość na wzór dawnej Samoobrony. Palikot już zapowiedział, że poprze rząd PO-PSL, nie stawiając żadnych warunków Donaldowi Tuskowi.

   Przed wyborami mózgi PO kombinowały, jak uderzyć w opozycję, by zmniejszyć jej szanse na zwycięstwo. Najłatwiej obniżyć poparcie dla opozycji przez rozproszenie głosów, czyli przez stworzenie wiarygodnych alternatyw.

   Najpierw wypuszczono wabik na wyborców Prawa i Sprawiedliwości przez stworzenie partii PJN. Wiadomo, że rozłam w PiS dokonał się po konsultacjach przyszłych rozłamowców z politykami PO, w tym z Palikotem.

   Gdy sondaże nie pozostawiały złudzeń, że PJN poniesie totalną katastrofę, i ta prowokacja polityczna się nie powiodła, wypuszczono kolejny wabik -- tym razem na wyborców lewicy.

   Socjotechnicy Platformy zdają sobie sprawę, że tzw. ordynacja proporcjonalna jest mechanizmem, który preferuje podział, a więc, że często się opłaca podzielić na dwa ugrupowania -- pozornie konkurujące -- bo w efekcie można zdobyć więcej mandatów.

   Palikot ma za zadanie kanalizować frustrację wyborców, by nie obróciła się ani przeciw Komorowskiemu, ani przeciw Platformie. Ma wywołać wojnę religijną w Polsce, by np. poprzez konflikt o krzyż w Sejmie przykryć prace nad budżetem i działania rządu w sferze finansowej. Media będą wolały zająć się walką o krzyż w Sejmie, niż pracami nad budżetem i narastającym kryzysem w państwie.

   Wyjątkowość polskiej sytuacji polega na tym, że mamy najbardziej zmonopolizowany rynek mediów elektronicznych i próbuje się przy ich pomocy zdelegalizować faktycznie jedyną rzeczywistą, patrzącą władzy na ręce, opozycję.

   W podziękowaniach dla wspierających go znanych osób Palikot wymienił Jerzego Urbana, Lecha Wałęsę, Andrzeja Olechowskiego, Władysława Frasyniuka, Jolantę Kwaśniewską, Kazimierza Kutza, Magdalenę Środę i Piotra Tymochowicza.

   TAK, ten starszy pan stojący nieopodal lidera formacji Palikota, to Jerzy Urban, były rzecznik rządu PRL, który zajmował się w latach 80. gnojeniem ludzi, w tym błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W powszechnej pamięci pozostał jako ten, którego artykuły -- jak zeznawał Grzegorz Piotrowski -- motywowały funkcjonariuszy SB do działania, czyli do zamordowania kapłana. Przestępcy -- jak mówili w czasie procesu toruńskiego -- nie mogli znieść mieszania się ludzi Kościoła w sprawy polityczne.

   W latach 90. Urban kontynuował swą pracę na rzecz ośmieszenia Kościoła i jego ludzi -- w tygodniku "Nie". Tuż obok Palikota i Urbana kolejna postać z przeszłością: Roman Kotliński, redaktor antychrześcijańskich "Faktów i Mitów", w którym pisywał morderca ks. Jerzego, Grzegorz Piotrowski.

   Dotychczasowy zastępca Urbana, Andrzej Rozenek dostał się z listy Ruchu Poparcia Palikota do parlamentu i został rzecznikiem klubu. Andrzej Rozenek jako jeden z trzech Polaków (obok Adama Michnika i Leszka Millera) został zaproszony na cykliczne spotkanie Klubu Wałdajskiego organizowane pod patronatem Władimira Putina. Po oficjalnych obradach w Sankt Petersburgu, panowie byli gośćmi prezydenta Rosji w Soczi.

   Kolejne postulaty Palikota to łatwiejsze uśmiercanie poczętych dzieci w imię uproszczenia życia kobietom, refundacja in vitro, usunięcie religii ze szkół, dołożenie księżom, legalizacja marihuany i przywileje dla homoseksualistów. W skrócie -- nowoczesne państwo z marzeń Jerzego Urbana.

   Jerzy Urban w rozmowie z Piotrem Najsztubem we "Wproście" doszedł do wniosku, że Polskę należałoby... zamknąć. "Wyrastamy z tego narodowego państewka, które zawsze było nieudane" wyznaje Urban.

   Redaktor naczelny "NIE" cieszy się, że młodzi ludzie korzystają z procesów globalizacji, co osłabia Polskę pod znaku "dziadków radiomaryjno-pisowskich".

   To, co lewica (tzn. masoneria) chce przeprowadzić od dziesięcioleci, jest realizowane przez obecny rząd, który dąży, by całkowicie zmienić polskie rozumienie ludzkiej wolności na socjalistyczne uprawnienie nadane przez Centralny Komitet Planowania w Brukseli. Innymi słowy, budujemy Nową Komunę wychowującą Nowego Człowieka (czyli moralnie wykrzywionego mutanta). Główna przeszkoda to chreścijaństwo, czyli Kościół Katolicki. Stąd wojna z krzyżami i otwarty już atak na Kościół.

   Dla lewicy odwiecznym wrogiem jest chrześcijaństwo. Każdy pretekst jest dobry. Najpierw więc starają się rozhuśtać społeczne nastroje tak, by tłum stracił nad sobą panowanie, a następnie ich liderzy dokonują ideologicznej manipulacji, by realne powody (kryzys ekonomiczny) zastąpić powodami ideologicznymi (zwalczyć Kościół). Usiłuje się walkę z kryzysem przekształcić w walkę z Kościołem.

   Wojna religijna w Polsce stanowi element unijnej strategii narzucania europejskim narodom ideologii marksizmu kulturowego, w której nie ma miejsca na publiczną obecność etyki chrześcijańskiej jako podstawy systemu prawnego.

   Wielkie media nie działają spontanicznie mocą zatroskanych o losy ludzkości dziennikarzy -- ktoś daje przyzwolenie, a może i nakazuje, aby coś nagłośnić. Do antychrześcijańskiej krucjaty chętnych nie brakuje i po stronie mediów, i po stronie polityków. Szczucie "na proboszcza" może zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy przez ostatnie 30 lat Polskę rozkradali.

   "Ja i moje pismo ["NIE"] od 20 lat pracujemy na rzecz realizacji tych haseł, pod którymi Janusz Palikot uzyskał wyborczy sukces. [...] Ktoś musiał upomnieć się o tych, którzy chcą żyć bez ślubu, o prawa homoseksualistów, wolność aborcji, dostęp do środków antykoncepcyjnych" (Jerzy Urban)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niewierzący "ksiądz"

   Petrus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 29

   Tak wychodzi jak się jest niewierzącym a UB każe udawac ksiedza

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   angel

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 52

   w europie trwa krucjata przeciwko kosciolowi. jestem katolikiem,spedzilem kilka lat na zachodzie. tam koscioły sa pozamykane albo odbywaja sie dyskoteki lub koncerty rockowe. jestesmy krajem...rozwiń całość

   w europie trwa krucjata przeciwko kosciolowi. jestem katolikiem,spedzilem kilka lat na zachodzie. tam koscioły sa pozamykane albo odbywaja sie dyskoteki lub koncerty rockowe. jestesmy krajem katolickim i jestem z tego dumny. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krk do Watykanu

   Wolfgang Thiele (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 31

   Czarny się spłoszył, że mu owieczki uciekają i dopuszcza przebieranie się za dynię...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Guten Morgen Pironek!

   kasienka----asienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 49

   z Sechterowym POzdrowieniem auf widersheen!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dla TW księży klasztor.

   GAMA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 44

   Podobnych pierdołek to po TW Pieronku nigdy sie nie spodziewałem. Czy takie stanowisko nakazał przedstawić TW Pieronkowi "dysponent odpowiednich papierów" - salon?
   A może by tak do klasztoru?...rozwiń całość

   Podobnych pierdołek to po TW Pieronku nigdy sie nie spodziewałem. Czy takie stanowisko nakazał przedstawić TW Pieronkowi "dysponent odpowiednich papierów" - salon?
   A może by tak do klasztoru? Tam jest miejsce dla wszystkich księży - TW.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tadziu popraw się

   Arcybiskup (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 53

   Nie idź tą drogą Tadeuszu, jak rzekł nijaki Stoltzmann!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama