Grupa Tauron zapewnia, że ma wystarczające zapasy węgla

  Grupa Tauron zapewnia, że ma wystarczające zapasy węgla

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Odpowiedzialna w grupie Tauron za produkcję energii spółka Tauron Wytwarzanie do końca roku ma zagwarantowane dostawy węgla, "zapewniające spełnienie przepisów i gwarantujące bezpieczne działanie elektrowni" - podała w środę grupa.
  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK WĘGLOWYCH

  Rzeczniczka spółki Magdalena Rusinek odniosła się w ten sposób do pojawiających się w ostatnim czasie informacji dotyczących kłopotów grupy z zaopatrzeniem w węgiel, zarówno od zewnętrznych dostawców, jak i z własnego wydobycia w Południowym Koncernie Węglowym.

  "Tauron Wytwarzanie posiada wymagane stosownym rozporządzeniem zapasy węgla (...).
  Grupa Tauron ma zawarte umowy na dostawy węgla w kontraktach wieloletnich, które w dużym stopniu zabezpieczają grupę przed zmianą ceny" - poinformowała PAP rzeczniczka, pytana, na ile grupa musi uzupełniać niedobory węgla droższymi zakupami bieżącymi.

  Rusinek przyznała, że Tauron "kupuje również paliwo na rynku SPOT, zgodnie z przyjętymi wytycznymi. Jest to działanie standardowe, normalna praktyka rynkowa" - zapewniła.

  Elektrownie i elektrociepłownie grupy Tauron zużywają rocznie ok. 11 mln ton węgla, z czego ok. 35 proc. pochodzi z własnych kopalń (Sobieski i Janina, działających w ramach Południowego Koncernu Węglowego); pozostała część w większości kupowana jest w ramach wieloletnich umów z producentami węgla. Według przedstawicieli grupy, jedynie niewielka część zakupów realizowana jest w transakcjach spotowych, a ceny w nich są tylko nieznacznie wyższe niż w zakontraktowanych dostawach.

  Ze względu na zbliżającą się publikację wyników kwartalnych grupy Tauron, jej przedstawiciele nie chcą obecnie odnosić się do szczegółowych pytań związanych z zaopatrzeniem grupy w węgiel i prognoz w tym zakresie.(PAP)

  CZYTAJ KONIECZNIE
  VIA SILESIANA - POPRZYJ NASZA AKCJĘ NADANIA TEJ NAZWY DLA AUTOSTRADY A4
  SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
  Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama