Ważne
  Katowice: 632 wirtualnych zniczy z telefonów komórkowych

  Katowice: 632 wirtualnych zniczy z telefonów komórkowych

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybierasz się na cmentarz? Zabierz komórkę! To nie żart. Cmentarze Komunalne mają dla odwiedzających groby specjalną aplikację
  632 znicze płonęły w piątek na sześciu komunalnych cmentarzach w Katowicach. Wszystkie wirtualne. E-znicze wraz z internetową wyszukiwarką grobów ponad rok temu, przed ubiegłorocznym Świętem Zmarłych, uruchomiły Katowickie Cmentarze Komunalne (wtedy Katowicki Zakład Usług Komunalnych). Przed tegorocznym świętem KCK szykuje dla odwiedzających groby w Katowicach... aplikację na telefony komórkowe!


  Telefon prowadzi do... grobu
  Przy wejściach na cmentarze pojawią się nalepki, do których będzie wystarczyło zbliżyć telefon komórkowy z połączeniem internetowym. Na telefonie pojawi się aplikacja Grobonet (wyszukiwarka grobów KCK - przyp. red. ) - objaśnia Mirosław Herman dyrektor KCK.

  Wyszukiwarka działa w telefonie w ten sam sposób, co na stacjonarnym komputerze z dostępem do internetu. Wpisujemy dane osoby, której grób chcemy odnaleźć i wyświetla nam się mapa cmentarza z sektorem, w którym grób jest zlokalizowany. Możemy też wyświetlić dokładną mapę konkretnego sektora. Aplikacja ma być ukłonem w stronę wszystkich tych, którzy przyjadą do Katowic na Wszystkich Świętych z daleka.

  - Szczególnie młodym się przyda, bo bywa, że nie pamiętają - przypuszcza Herman.
  Nie odpalimy już za to przez "komórkę" e-znicza. Te możemy zamówić - za 9,08 zł za miesiąc - poprzez standardową wyszukiwarkę.

  Cmentarny e-szok
  Cmentarze Komunalne szokują nas nowinkami właśnie od ubiegłego roku. Pierwsza była internetowa wyszukiwarka - Grobonet. Dziś zewidencjonowano już w niej ponad 31 tysięcy grobów znajdujących się na cmentarzach komunalnych (w ubiegłym roku było ich mniej niż 30 tys.) w mieście. A jak zapewnia Herman, wyszukiwarka jest stale aktualizowana.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  VIA SILESIANA - POPRZYJ NASZA AKCJĘ NADANIA TEJ NAZWY DLA AUTOSTRADY A4
  SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
  Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama