Sensacja w Krakowie. Podbeskidzie pokonało Wisłę 1:0 [ZDJĘCIA]

PS
Sensacyjnym wynikiem 0:1 zakończyło się sobotnie spotkanie T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjeździe pokonało Wisłę Kraków.

Mecz w Krakowie rozpoczął się od ataków Podbeskidzia, co nieco zdeprymowało Wisłę.

W 26 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sylwestra Patejuka do piłki doszedł Juraj Dancik i w bardzo trudnej sytuacji uderzył głową prosto w bramkę nie dając szans bramkarzowi.

W 31 minucie wydawało się, że Wisła szybko odrobi stratę. Po błędzie jednego z obrońców Podbeskidzia piłka była w siatce, ale sędzia bramki nie uznał.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWO, CO DZIAŁO SIĘ NA BOISKU - CZYTAJ NASZE SPRAWOZDANIE
Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Podbeskidzia. Na druga część spotkania Wisła wyszła zmobilizowana i zaczęła atakować. Nie umiała jednak znaleźć recepty na uważnie grającą obronę Podbeskidzia.

Akcje albo kończyły się przed polem karnym, albo gracze nie wykorzystywali stuprocentowych okazji do zdobycia bramki. Ostatnią taką okazję miał Junior Diaz, który w 88. minucie zmienił Lameya. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego nieoczekiwanie znalazł się sam na sam z bramką, ale nie trafił w piłkę.

Podbeskidzie pokonało Wisłę 1:0. Jak napisał sprawozdawca ekstraklasa.net, beniaminek po wykończeniu w Warszawie Legii, w Krakowie pokonał mistrza Polski. Osiągnął to dzięki odważnej grze w pierwszej części spotkania oraz wyjątkowo mądrej grze w bloku defensywnym. Wisła w swoich poczynaniach ofensywnych była żałośnie bezsilna.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
Bramka: Dancik 27.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Wilk - Łatka, Rogalski.
Widzów: 13 620.
Wisła: Pareiko - Lamey (86 Diaz), Jaliens, Chavez (64 Jovanović), Paljić - Wilk, Nunez (42 Boguski) - Iliev, Garguła, Kirm - Biton. Trener: Robert Maaskant.
Podbeskidzie: Zajac - Sokołowski, Dancik, Konieczny, Górkiewicz - Sacha, Nather, Łatka, Cohen (78 Rogalski), Patejuk (73 Sikora) - Dejman (84 Cieśliński). Trener: Robert Kasperczyk.