RYJEK 2011: Smile wygrał Złote Koryto [ZDJĘCIA]

  RYJEK 2011: Smile wygrał Złote Koryto [ZDJĘCIA]

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ryjek 2011
  1/54
  przejdź do galerii

  Ryjek 2011 ©Ola Szatan

  Kabaret Smile wygrał konkurs główny tegorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej i z wynikiem 273 punktów zdobył Złote Koryto przyznawane przez pozostałych kabareciarzy. Rzutem na taśmę pokonał drugi w finale kabaret Limo, który przez większość konkursu typowany był na zwycięzcę.
  Przewaga Smile nad Limo wyniosła zaledwie 2 punkty. Decydujące dla ich zwycięstwa okazały się dwie ostatnie konkurencje, w kategorii "Trzy elementy" zdobyli "dziesiątki" od czterech kabaretów, a pozostałe przyznały mu po 5 punktów, co łącznie dało 55 punktów. Kolejne 32 punkty Smile wywalczył w ostatniej konkurencji "Biblia versus Koran". Limo w dwóch ostatnich kategoriach zebrał odpowiednio 32 i 27 punktów. Trzecie miejsce zajął Tomasz Jachimek.
  *CZYTAJ KONIECZNIE

  KACPER RUCIŃSKI WYGRAŁ ONE RYJ SHOW 2011

  I DZIEŃ ZMAGAŃ KONKURSOWYCH RYJKA 2011

  II DZIEŃ ZMAGAŃ KONKURSOWYCH RYJKA 2011

  FINAŁ ZMAGAŃ KONKURSOWYCH RYBNICKIEJ JESIENI KABARETOWEJ RYJEK 2011

  CZYTAJ WYWIAD Z MARCINEM SZCZURKIEWICZEM Z KABARETU SKECZÓW MĘCZĄCYCH


  To była pasjonująca walka do samego końca, Smile znakomicie zaprezentowało się w konkurencji "Trzy elementy" przedstawiając m.in. sportowe kalambury, czym rozśmieszyli publiczność niemal do łez. Z kolei Limo dało prawdziwego czadu w kategorii "Biblia versus Koran" (choć w tej konkurencji doskonały był także Tomek Jachimek, który zestawił w jednym skeczu m.in. Boga, Pascala Brodnickiego i Nergala).


  - To niesamowite, że udało nam się wygrać, nie liczyliśmy na to. Dwa lata temu byliśmy na trzecim miejscu, rok temu już na drugim i teraz ta niespodzianka. Wciąż w to nie wierzę - powiedział nam szczęśliwy Wojciech Mierzejewski z kabaretu Smile, tuż po zakończeniu konkursu.

  Kabaret Smile zdobył także Złote Koryto przyznawane przez publiczność.

  Ale to nie koniec nagród. Kabarety DNO i Limo wygrały w kolejnej Ryjkowej rywalizacji, czyli konkursie na Melodyjną Piosenkę im. Artura. Ta dość krótka, ale całkiem okazała (ze względu na garderobę niektórych) konkurencja polegała na tym, że każdy z kabaretów biorących udział w konkursie głównym musiał wykonać przygotowaną przez siebie piosenkę.

  Znamy zwycięzców, ale duży szacunek należy się też Kabaretowi Skeczów Męczących. Jeden z jego członków - Michał Tercz występował dzisiaj ze złamana nogą. Wczoraj jeszcze normalnie występował i podobno nie wiedział, że jest złamana... Dzisiejszy konkurs główny obserwowała równie liczna publiczność co wczoraj. Wśród niej wypatrzyliśmy m.in. Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni, był też ponownie Czesław Jakubiec

  CZYTAJ KONIECZNIE
  VIA SILESIANA - POPRZYJ NASZA AKCJĘ NADANIA TEJ NAZWY DLA AUTOSTRADY A4
  SPIS POWSZECHNY: 400 TYS. OSÓB WPISAŁO NARODOWOŚĆ ŚLĄSKĄ [WYNIKI NIEOFICJALNE]
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Magda Figura ze Świerklan. Piękniejsza twarz piłki nożnej. Mamy jej zdjęcia
  Prawie do nieba! Zobacz ranking i zdjęcia najwyższych kominów w woj. śląskim

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama