Mgła paraliżuje lotniska. Port lotniczy Katowice działa

  Mgła paraliżuje lotniska. Port lotniczy Katowice działa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mgła paraliżuje lotniska. Port lotniczy Katowice działa

  ©arc

  Bez przeszkód działa w środę rano port lotniczy Katowice w Pyrzowicach. We wtorek, z powodu zamknięcia lotniska w Warszawie, wylądowało tam siedem dodatkowych samolotów. Na razie nie wiadomo, ile dodatkowych maszyn Katowice Airport przyjmie w środę.
  Mgła paraliżuje lotniska. Port lotniczy Katowice działa

  ©arc

  Widzialność wynosi u nas 1,5 tys. metrów. Operacje lotnicze odbywają się normalnie - powiedział rzecznik podkatowickiego lotniska Cezary Orzech. Jak dodał, decyzje dotyczące kierowania samolotów na poszczególne lotniska - w związku z zamknięciem Okęcia i mgłą m.in. w Krakowie i Poznaniu - podejmowane są na bieżąco.

  Dlatego nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile dodatkowych samolotów przyjmą w środę Katowice. Zamiar przekierowania tam całego swojego ruchu z Warszawy zgłosiły już linie Wizzair. W środę rano chodziło m.in. o połączenia z i do Londynu, Mediolanu i Paryża.

  - Było również zapytanie z Rosji o możliwość przyjęcia ich Iła-96, również na zasadzie przekierowania z Warszawy. To duża maszyna - zgodziliśmy się, ale nie mamy jeszcze potwierdzenia - zaznaczył Orzech.

  We wtorek wieczorem podkatowickie lotnisko przyjęło dodatkowo samoloty z Eindhoven, Doncaster-Sheffield, Pragi, Las Palmas, Sharm el Sheikh, Tel Awiwu i Monachium. Odwołane zostały wszystkie połączenia LOT-u do i z Warszawy.

  Lotnisko Katowice nie może przyjąć zbyt dużej liczby dodatkowych maszyn z powodu trwającej rozbudowy płyt postojowych i dróg kołowania. We wtorek wieczorem funkcjonujące miejsca były zapełnione bazującymi tam i dodatkowymi samolotami. Lotnisko może przyjmować kolejne maszyny, w miarę odlatywania przebywających tam samolotów.

  Według ostatnich ustaleń, po awaryjnym lądowaniu Boeinga 767 warszawskie lotnisko Chopina ma być zamknięte do czwartku do godz. 4 rano. W związku z tym samoloty lecące do Warszawy kierowane są do portów regionalnych, a krajowe loty z tych portów do Warszawy zostały wstrzymane do odwołania. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE

  RYJEK 2011 - WIDEO Z NAJLEPSZYMI SKECZAMI RYBNICKIEJ JESIENI KABARETOWEJ I ZDJĘCIA ZZA KULIS - ZOBACZ KONIECZNIE I BAW SIĘ DOBRZE

  CZY STADION ŚLĄSKI POWINIEN ZMIENIĆ NAZWĘ? SPRAWDŹ, KTÓRE FIRMY SA ZAINTERESOWANE OBJĘCIEM PATRONATU


  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama