Czędstochowa: Kolejna dziupla z narkotykami zajęta przez...

  Czędstochowa: Kolejna dziupla z narkotykami zajęta przez policję

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich KMP w Częstochowie zlikwidowali kolejną " dziuplę " należącą do zatrzymanych kilka dni temu złodziei samochodów ". W jednym z garaży w dzielnicy Północ w Częstochowie ujawniono skradziony kilka dni temu samochód m-ki Honda Civic oraz 18 paczek marihuany o łącznej wadze 8 kilogramów i kokainę, ogólnej wartości ponad 260 tysięcy złotych. Zatrzymano 32-letniego mieszkańca Myszkowa, podejrzanego o posiadanie narkotyków i udział w kradzieżach samochodów na terenie południa Polski .
  Policjanci zatrzymali wczoraj 32-letniego Grzegorza G. kolejną osobę związaną z kradzieżami samochodów na terenie południowej Polski. Jak wstepnie ustalili funkcjonariusze, grupa ta mogła również zajmować się rozprowadzaniem środków odurzających na dużą skalę. W wynajmowanym na terenie Częstochowy garażu, policjanci ujawnili skradziony w nocy z 26/27 samochód m-ki Honda Civic oraz około 8 kilo marihuany, 5 sprasowanych krążków kokainy, wagi dilerskie. Wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 260 tysięcy złotych. Z zabezpieczonej ilości środków odurzających można wytworzyć kilkanaście tysięcy porcji konsumenckich narkotyków.

  Wczorajsze zatrzymanie to efekt pracy policjantów, którzy kilka dni temu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów na południu Polski. W "dziupli" na terenie powiatu kłobuckiego, wynajmowanej przez 41-letniego mężczyznę oraz jego o 10 lat młodszego wspólnika, znajdowały się rzeczy pochodzące z licznych kradzieży samochodów na terenie Śląska oraz najprawdopodobniej innych województw. Zabezpieczono kilkadziesiąt różnego rodzaju części samochodowych takich, jak komputery pokładowe, radioodtwarzacze, systemy nawigacji, anteny, naklejki VIN, tablice rejestracyjne oraz kluczyki do samochodów. W trakcie przeszukania dodatkowo ujawniono fałszywe dokumenty, kilkanaście telefonów komórkowych, kilkadziesiąt rowerów oraz sprzęt do nasłuchu częstotliwości służb ratunkowych. Zabezpieczono także różnego rodzaju narzędzia służące do włamań do samochodów. W jednym z garaży odkryto skradzionego kilka dni temu z ulicy Łukasińskiego volkswagena passata, którego najprawdopodobniej złodzieje nie zdążyli jeszcze rozkręcić na części.

  Zatrzymany 41-letni Krzysztof G. usłyszał zarzut kradzieży w dniu 25 października br. samochodu m-ki VW, posiadania amfetaminy oraz broni i amunicji bez zezwolenia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama