List do DZ: Katowicki MOPS, czyli procedury, głupcze, nie...

  List do DZ: Katowicki MOPS, czyli procedury, głupcze, nie człowiek!

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek, w ostatnim dniu października wybrałam się do urzędu. Cóż za pomysł? Przecież to długi weekend i większość tego typu placówek - jak podają media - jest nieczynna. Sprawdziłam więc telefonicznie - katowicki MOPS pracuje!
  Uszczęśliwiona tą informacją, wykorzystując swój wolny dzień, pojechałam na ul. Gliwicką. No cóż, szczęście moje trwało krótko, bowiem na miejscu dowiedziałam się, że dzisiaj nic nie załatwię. Dokumenty, które chciałam złożyć, zostaną przyjęte w… środę. Dzisiaj jest za wcześnie.
  Pani urzędniczka powołuje się na formułkę zawartą na druku wniosku i mówi, że "wniosek o przedłużenie posiadanego orzeczenia należy złożyć nie wcześniej niż 30 dni przed ukończeniem ważności orzeczenia", a moje orzeczenie jest ważne do 30.11., więc dokumenty mogę składać od 1.11. i dzisiaj ich nie przyjmie.

  To nic, że jestem osobą z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym - z uwagi na kłopoty z poruszaniem się. To nic, że poniosłam finansowe koszty podróży z domu do MOPS-u i z powrotem (autobus+tramwaj razy dwa), nie mówiąc o wysiłku fizycznym. Pani urzędniczka jest nieugięta, żadne argumenty nie działają. Jestem jeden dzień za wcześnie i już. Formułka jest najważniejsza! Chociaż nie wiadomo, skąd się wzięła, bo brak na cytowanym wniosku podstawy prawnej. Tak więc w poniedziałek nie załatwiłam nic, chociaż urząd był czynny.

  Dlaczego to piszę? Nie mam żalu do urzędujących w MOPS-ie pań. Były miłe, starały się pomóc, podpowiadając, że nie muszę osobiście składać dokumentów, że może ktoś z rodziny, że może pocztą, byle nie dziś. Jest mi zwyczajnie przykro, że w urzędzie człowiek jest nadal na samym końcu jakichś procedur, że urzędowi (urzędnikom?) nadal brakuje "ludzkiej twarzy", a przecież jesteśmy Europejczykami… chyba.

  Oprac. JJ
  Jolanta Szydłowska

  Nasz adres: "Dziennik Zachodni"
  Media Centrum, ul. Baczyńskiego 25a, 41-203 Sosnowiec
  opinie@dz.com.pl lub j.jenczelewska@dz.com.pl


  * CZYTAJ KONIECZNIE

  RYJEK 2011 - WIDEO Z NAJLEPSZYMI SKECZAMI RYBNICKIEJ JESIENI KABARETOWEJ I ZDJĘCIA ZZA KULIS - ZOBACZ KONIECZNIE I BAW SIĘ DOBRZE

  CZY STADION ŚLĄSKI POWINIEN ZMIENIĆ NAZWĘ? SPRAWDŹ, KTÓRE FIRMY SA ZAINTERESOWANE OBJĘCIEM PATRONATU


  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama