Muzeum Śląskie za darmo zwiedzimy nie do końca lipca, a do 4...

  Muzeum Śląskie za darmo zwiedzimy nie do końca lipca, a do 4 sierpnia!

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Muzeum Śląskie
  1/3
  przejdź do galerii

  Muzeum Śląskie ©Justyna Przybytek

  Nowe Muzeum Śląskie otwarto 26 czerwca. Przez pierwsze trzy dni, w trakcie festiwalu otwarcia, gmach i podziemne ekspozycje można było zwiedzać z wcześniej zarezerwowanymi bezpłatnymi wejściówkami. W kolejnych tygodniach muzeum można było zwiedzać też za darmo, ale już "z marszu". Muzealnicy zapowiedzieli, że bilety wprowadzą z początkiem sierpnia. Dobra wiadomość jest taka, że wydłużyli czas na darmowe zwiedzanie do 4 sierpnia.
  Korzystajcie póki jest okazja: muzealnicy wydłużyli czas darmowego zwiedzania nowego gmachu i podziemnych ekspozycji do 4 sierpnia. Dotąd planowali, że bezpłatnie do MŚ będzie można wejść tylko do końca lipca. Skąd zmiana? - Wynika z powodu olbrzymiego zainteresowania mieszkańców nowym muzeum - informują muzealnicy.

  Biletowane wejścia do muzeum będą od 5 sierpnia. Wówczas zmieni się także cennik wizyt w starym gmachu muzeum przy alei Korfantego.

  Za bilet normalny w nowej siedzibie na wszystkie wystawy w strefie kultury zapłacimy 24 zł, ulgowy będzie kosztował 16 zł, grupowy 18 (w przeliczeniu na osobę) i 12 zł, rodzinny 62 zł. Jeśli zechcemy zwiedzić wystawy w budynku muzeum przy Korfantego, za wejście zapłacimy 6 zł, bilet ulgowy ma kosztować 4 zł, a grupowy normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, zaś rodzinny 16 zł. Za wjazd na wieżę widokową na terenie nowego muzeum też trzeba będzie zapłacić, dorośli - 6 zł, bilet ulgowy ma kosztować 4 zł, tańsze znów będą bilety grupowe i rodzinne. Dodatkowo MŚ udostępni jeden bilet na wystawy w nowej i starej siedzibie, ma kosztować 27 zł, a ulgowy 18. Jeśli kupimy grupowy, to ceny spadną odpowiednio do 21 zł, albo 13, zaś rodzinny to koszt 70 zł.

  Nowością będą abonamenty roczne: na wszystkie wystawy w nowej siedzibie w cenie 149 zł, a ulgowy 99 zł. Co ciekawe, tyle samo zapłacimy za abonament roczny wspólny dla starej i nowej siedziby.

  Od tych cen są jednak dobre dla zwiedzających wyjątki. Wtorki w muzeum będą dniem bezpłatnego wejścia. Jeśli kupimy bilet na zwiedzanie wystaw, to w cenie jest wjazd na wieżę. Jest też ważna informacja dla zmotoryzowanych: z biletem wstępu do muzeum, na wieżę widokową lub z paragonem z restauracji czy sklepu muzealnego parkujemy na parkingu MŚ za darmo do 6 godz. Powyżej tego czasu i dla pozostałych osób cena każdej rozpoczętej godziny parkowania wynosi 5 zł.


  *Wybierz się na wycieczkę do nowego Muzeum Śląskiego ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Dopalacz Mocarz zabija kolejne ofiary. Jest najsilniejszy i najgroźniejszy
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama