Ważne
  Film Piksele [RECENZJA + WIDEO] Dla fanów Donkey Konga i...

  Film Piksele [RECENZJA + WIDEO] Dla fanów Donkey Konga i Froggera

  Marek Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Film Piksele: W filmie Piksele, kosmici, by unicestwić ludzkość, wysyłają na ziemię ożywioną grę komputerową.
  1/11
  przejdź do galerii

  Film Piksele: W filmie Piksele, kosmici, by unicestwić ludzkość, wysyłają na ziemię ożywioną grę komputerową. ©Courtesy Of Sony Pictures

  Film Piksele RECENZJA + WIDEO Jeśli macie lat 10 - pośmiejecie się, jak na każdej innej familijnej komedii, jeśli jednak macie lat 40 i oglądacie film z dziećmi – przygotujcie sobie zawczasu jakąś dobrą śpiewkę, by sprawnie wytłumaczyć synowi, dlaczego ocieracie łzę z oka. Bo dla 40-latków film Piksele to jak powrót do dzieciństwa.

  FILM PIKSELE WIDEO RECENZJA  Dla 40-latków film Piksele to jak powrót do dzieciństwa. Tego dzieciństwa, które we wspomnieniach trochę przegrywa dziś z piłką na podwórku, podkładaniem platzpatronów czy ściganiem się na rowerze. Ale jednak dzieciństwa, które też było: znaczy szczenięctwa z pierwszymi grami komputerowymi i tak zwanymi salonami gier. I zbieranymi dziesięciozłotowymi monetami z Bolesławem Prusem i dwudziestkami z Marcelim Nowotką, które były przepustką do pobycia minuty, dwóch w cyfrowym świecie lat 80.

  Tych chłopięcych chwil nad maszynami, kiedy kolega właśnie przechodził ostatni poziom Kung–Fu Mastera i było wiadomo, że jutro o tym będzie mówić cała klasa.

  Tych momentów, kiedy nad głową gracza tłoczyło się kilkunastu kumpli, bo właśnie miał unicestwić złą małpę, czyli Donkey Konga.

  W filmie Piksele mamy to wszystko – te Froggery, PacMany, Space Invaders - z grafiką na poziomie dzisiejszych zabaw przedszkolnych i dźwiękami, które dziś śmieszą, a wtedy były bardzo zaawansowanymi cyfrowymi ścieżkami audio. 40-latków to wcale nie śmieszy, 40-latków to raczej rozrzewnia.

  Piksele to klasyczna bajka – nazwijmy ją bajką science-fiction - z efektami specjalnymi, raczej nawiązującymi do dawnych lat. Zgrabna fabuła pomaga wywołać wspomnienia, ale dzieci z pewnością też zainteresuje. Mamy tu zresztą klasyczne bajkowe morały, jest więc szansa, by po raz kolejny nasi juniorzy usłyszeli, że warto być przyzwoitym. I jest sporo humoru, niekiedy hermetycznego na zasadzie drugiego dna, które dostrzegą tylko dorośli. No – powiedzmy sobie szczerze – może ze dwa razy podczas seansu dobrze byłoby podać dzieciom colę albo zapytać czy nie chcą sikać, bo padają za grube żarty. Krótko mówiąc – tam gdzie przywołują Serenę Williams (tak, tę tenisistkę) lub gdzie pojawia się ona w całej krasie, lepiej uważać.

  Warto zobaczyć.

  Dla dorosłych powrót do przeszłości, dla dzieci – lekcja na temat: „Twój ojciec też był kiedyś chłopcem, jak ty”.

  Piksele (Pixels) – USA, 2015, reżyseria: Chris Columbus, premiera w Polsce 24 lipca 2015, wyświetlany w całej Polsce.

  Aktorzy o filmie Piksele


  W filmie Piksele, kosmici, by unicestwić ludzkość, wysyłają na ziemię ożywioną grę komputerową. Aktorzy Josh Gad i Peter Dinklage grają bohaterów, którzy chcą ocalić świat przed zagładą. Jak komicy wspominają pracę na planie? O tym opowiedzieli Annie Wendzikowskiej z Dzień Dobry Wakacje.
  - Robienie tego filmu było jednym z najprzyjemniejszych zawodowych doświadczeń. Wszyscy się zaprzyjaźniliśmy i świetnie bawiliśmy się na planie – powiedział Gad.  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama