Konkurs na dyrektora Filharmonii Częstochowskiej

  Konkurs na dyrektora Filharmonii Częstochowskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Urząd Miasta w Częstochowie ogłosił w piątek konkurs na dyrektora Filharmonii Częstochowskiej, ponieważ próby zażegnania konfliktu pomiędzy dotychczasową dyrekcją a związkami zawodowymi nie przyniosły rezultatu - powiedział PAP rzecznik urzędu Włodzimierz Tutaj.
  W rozmowie z PAP Tutaj wyjaśnił, że główną przyczyną konfliktu były kwestie płacowe. "To był klasyczny konflikt pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą. Niestety próby jego zażegnania nie powiodły się" - powiedział rzecznik.

  Tłumaczył, że "kryzys w filharmonii" - zdaniem władz miasta - niekorzystnie wpływał na odbiór tej instytucji kultury. "Próby mediacji nie odniosły skutku, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zgodę na zatwierdzenie procedury odwoławczej dyrektora. Uzyskaliśmy pozytywną opinię" - poinformował rzecznik miasta.

  Zaznaczył, że "nie było poważniejszych zarzutów oprócz braku umiejętności dogadania się ze związkami zawodowymi i częścią zespołu filharmoników".

  W piątek Urząd Miasta w Częstochowie poinformował, że Beata Młynarczyk przestała pełnić funkcję dyrektora Filharmonii Częstochowskiej. Do czasu rozstrzygnięcia ogłoszonego konkursu (termin składania dokumentów upływa 9 grudnia) to stanowisko przejął Ireneusz Kozera, dotychczas p.o. naczelnika wydziału kultury, promocji i sportu Urzędu Miasta w Częstochowie.

  Ogłoszenia o konkursie ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

  Młynarczyk powiedziała PAP, że dyrekcji taki konflikt nigdy nie jest potrzebny. "Byłam gotowa do osiągnięcia kompromisu płacowego, ale w rozsądnych granicach" - powiedziała. Przyznała, że "muzycy w filharmonii zarabiają mało", ale ten problem nie dotyczy wyłącznie Częstochowy. "W tym wypadku dyrektor ma ograniczoną rolę ze względu na wysokość miejskiej dotacji" - tłumaczyła.

  Młynarczyk będzie na wypowiedzeniu do końca lutego (bez wykonywania obowiązków).

  Beata Młynarczyk ma na swoim koncie wiele osiągnięć. W 2004 roku została laureatką Nagrody II stopnia Prezydenta Miasta Częstochowy "Dla Nauczycieli i Dyrektorów Szkół". Otrzymała również odznaczenie Zasłużony Działacz Kultury. Współpracowała przy organizacji takich przedsięwzięć jak Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej Kameralistyka Fortepianowa, Festiwal Muzyki Kameralnej, Dni Muzyki Organowej.

  Dyrektorem Filharmonii Częstochowskiej została w 2006 roku. Z jej inicjatywy w placówce realizowany jest nowy edukacyjny projekt "Szkoła na Parnasie", odnowiono także cykl Niedzielnych Poranków Symfonicznych. Za jej kadencji Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej wzięła udział w nagraniach telewizyjnych. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE

  RYJEK 2011 - WIDEO Z NAJLEPSZYMI SKECZAMI RYBNICKIEJ JESIENI KABARETOWEJ I ZDJĘCIA ZZA KULIS - ZOBACZ KONIECZNIE I BAW SIĘ DOBRZE

  CZY STADION ŚLĄSKI POWINIEN ZMIENIĆ NAZWĘ? SPRAWDŹ, KTÓRE FIRMY SA ZAINTERESOWANE OBJĘCIEM PATRONATU


  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama