Będzie remont węzłów na A4: Chorzów, Witosa i Bocheńskiego....

  Będzie remont węzłów na A4: Chorzów, Witosa i Bocheńskiego. Szykujcie się na korki

  MAO, MN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont autostrady A4 znów spowoduje korki
  1/5
  przejdź do galerii

  Remont autostrady A4 znów spowoduje korki ©Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni

  Narzekacie na korki na autostradzie A4? To znów przygotujcie się na stanie w ogonku. I to już od jutra. Powód? Rozpoczyna się remont nawierzchni autostrady A4 na łącznicach węzłów: Chorzów (dawniej Batory) oraz "Witosa" i "Bocheńskiego" w Katowicach.
  Pierwsi drogowcy mają pojawić się na węźle Chorzów jeszcze dzisiaj w nocy. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, prace będą trwały 24 godziny na dobę.

  Remont oznacza wymianę nawierzchni jezdni na całej długości łącznic, miejscami zostanie sfrezowana również warstwa wiążąca, a przed ułożeniem nowej - wzmocniona. Łącznie wymieniona ma zostać nawierzchnia jezdni na długości ponad 6 km.


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  REMONT AUTOSTRADY A4 ZOBACZ MAPKI Z OBJAZDAMI WĘZŁÓW W KATOWICACH I CHORZOWIE


  Dla kierowców oznacza to jedno: korki i objazdy. Zamknięty będzie wjazd i zjazd na węzeł Chorzów (Batory) z A4. Kierowcy jadący od strony Wrocławia w kierunku Krakowa muszą skorzystać z objazdu wytyczonego przez Drogową Trasę Średnicową i węzeł "Bocheńskiego". Kierowcy, którzy będą zjeżdżać z A4, będą musieli zrobić to na węźle "Witosa".

  Aby wjechać na ul. Batorego od strony Wrocławia, należy zjechać na węźle Chorzów (Batory) na jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów) na „węzeł Witosa”, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjechania na ul. Batorego drugą stroną Węzła Chorzów.

  Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Krakowa należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Kraków) na drogę wojewódzką 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i na „węzeł Bocheńskiego”. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Narzekacie na korki na autostradzie A4? To znów przygotujcie się na stanie w ogonku

   edek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mało inteligentny jestem, ale za bardzo nie rozumiem skąd te korki na A-4 mają powstać skoro wyraźnie pisze, że remontowane będą węzły. Uskok tylko przy zepsutym samochodzie, albo wypadku. Czy...rozwiń całość

   Mało inteligentny jestem, ale za bardzo nie rozumiem skąd te korki na A-4 mają powstać skoro wyraźnie pisze, że remontowane będą węzły. Uskok tylko przy zepsutym samochodzie, albo wypadku. Czy zdaniem autora remont drogi jest równoważny z korkiem? Ciekawe czy będzie jakaś relacja z tych prac i pokazane korki (byle nie tak jak w galerii zdjęć, bo są stare z ubiegłych lat)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nazywa się

   Achim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   krótko POlnische wirtschaft !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama