Ekstraklasa Górnik Łęczna – Górnik Zabrze 2:1 [ZDJĘCIA, RELACJA]

TOK
W ostatnim meczu 2. kolejki ekstraklasy Górnik Łęczna wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1 Łukasz Kaczanowski / Polska Press
W ostatnim meczu 2. kolejki ekstraklasy Górnik Łęczna wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1 (1:0). Bramki strzelili: dla gospodarzy - Kamil Poźniak (16) i Bartosz Śpiączka (82), dla gości - Roman Gergel (51). Od 38. minuty obie drużyny grały w dziesiątkę.

Już w 9. minucie przed zabrzańską bramką bito na alarm, a Kamil Poźniak już wtedy powinien cieszyć się z gola. Zakręcił Adamem Danchem i zamiast spokojnie przymierzyć, strzelił obok słupka.

Sebastian Przyrowski, który po nieudanym meczu z Wisła dostał znów szansę, wyciągał piłkę z siatki w 16. minucie. Był jednak bezradny, bo nie pomogli mu obrońcy. Wprawdzie najpierw zablokowali Jakuba Świerczoka, ale gdy ten odegrał na 16 metr do Poźniaka, próbował przeszkodzić tylko Bartosz Kopacz. A ponieważ poszedł „na raz”, zawodnik gospodarzy miał dużo miejsca, aby spokojnie uderzyć przy słupku.

Od 38. minuty oba zespoły grały w „10”. Rafał Kosznik sprowokował Łukasz Mierzejewskiego i został potraktowany „z byka”. Obrońca Łęcznej od razu zobaczył czerwoną kartkę, natomiast piłkarz Górnika za sprowokowanie sytuacji był ukarany żółtym kartonikiem, który był jego drugim w tym meczu. Tak Kosznik „uświetnił” swój 100. mecz w ekstraklasie.

Zabrzanie na początku drugiej połowy odrobili straty. Z rzutu rożnego dośrodkował z Mariusz Magiera, podanie przedłużył Kopacz, a Roman Gergel strzelił z kilku metrów. Słowak był też autorem bramki dla Górnika w zremisowanym 1:1 meczu z Wisłą w pierwszej kolejce.

Goście poczuli się pewniej, częściej byli przy piłce, ale to drużyna z Łęcznej zadała decydujący cios. Paweł Sasin podał ze skrzydła, obrońcy stracili krycie i Bartosz Śpiączka strzelał z pola bramkowego. Piłka odbiła się od ręki Przyrowskiego i już zza linii wybił ją Kamil Cupriak. Śpiączka zaliczył drugie trafienie w tym sezonie.

Gospodarze oddali dwa celne strzały i zdobyli dwie bramki, goście mieli jeden celny strzał - to się nazywa stuprocentowa skuteczność!

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze 2:1 (1:0)

1:0 Kamil Poźniak (16), 1:1 Roman Gergel (51), 2:1 Bartosz Śpiączka (82)

Górnik Łęczna: Prusak - Mierzejewski, Szmatiuk, Bozić, 2. Leandro - Piesio (87. Bonin), Nikitović, Nowak (46. Sasin), Poźniak, Cernych - Świerczok (54. Śpiączka).

Górnik Zabrze:Przyrowski - Słodowy (79. Cupriak), Danch, Kopacz, Magiera - Madej (87. Iwan), Sobolewski, Grendel, Jeż (67. Kurzawa), Kosznik - Gergel.

Żółte kartki: Leandro, Śpiączka - Kosznik, Grendel, Danch.

Czerwone karki: Mierzejewski (38) – Kosznik (38, za drugą żółtą)
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)