Ważne
  Pieniądze czekają na aktywne szkoły

  Pieniądze czekają na aktywne szkoły

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pieniądze czekają na aktywne szkoły
  Dwa tysiące złotych. O taką kwotę w tegorocznej - już szóstej - edycji programu "Szkoła bez przemocy" mogą walczyć wszystkie szkoły i placówki edukacyjne, które zarejestrowały się w programie. Nauczyciel, rodzic, uczeń - każdy może spróbować swoich sił. Czy warto?
  Pieniądze czekają na aktywne szkoły
  - Oczywiście! - bez chwili wahania odpowiada Anita Palarczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kiczycach (powiat cieszyński), która w 2008 roku wzięła udział w programie grantowym "Szkoły bez przemocy" i dostała pieniądze na wprowadzenie w swojej szkole projektu "Bank z lokatą na wysoki procent".

  CZYTAJ O AKCJI SZKOŁA BEZ PRZEMOCY


  - Placówka sama nie miałaby pieniędzy na dodatkowe działania, a dzięki programowi udało nam się ożywić ją jeszcze bardziej - opowiada pani Anita. Ich pomysł polegał na tym, by uczniowie uzdolnieni w konkretnych dziedzinach, np. plastyce, języku polskim czy sporcie, swoją pasją zarażali innych oraz pomagali trochę słabszym uczniom. Nagrodą - fundowaną za pieniądze z grantu - były np. przybory czy wyjazdy odpowiednie do dziedzin ich zainteresowań. I tak dzieci wyjechały na lodowisko czy dostały aparat fotograficzny.

  W tegorocznej edycji akcji kolejne szkoły również mają szansę na dotacje. Na zgłaszanie projektów do konkursu placówki mają czas do 16 grudnia 2011. - Do wyboru jest jedna z czterech kategorii - wyjaśnia Anna Trzcińska z programu "Szkoła bez przemocy". I jak dodaje, są one następujące: kultura i sztuka, tolerancja i integracja, wolontariat oraz gra fair play i bezpieczne kibicowanie. Ta ostatnia kategoria nawiązuje do idei tegorocznej edycji programu, która w związku ze zbliżającymi się w Polsce mistrzostwami Europy w piłce nożnej, ma nawoływać do kibicowania według zasad fair play.
  Z każdej szkoły mogą być zgłoszone maksymalnie 3 projekty, po jednym w każdej z wymienionych kategorii. Najlepsze pomysły poznamy 3 lutego 2012 roku, zaś czas na ich realizację szkoły będą miały od 20 lutego do 30 kwietnia. (Na stronie szkolabezprzemocy.pl znajduje się przewodnik po programie grantowym).

  Przypominamy również, że organizatorzy "Szkoły bez przemocy" do 10 listopada przedłużyli czas rejestrowania się placówek (formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej szkolabezprzemocy.pl). Papierowe zgłoszenia szkoły mogą przesyłać do Biura Programu do 17 listopada ("Szkoła bez przemocy" Profile Sp. z o.o. Skrytka pocztowa 36, 00-967 Warszawa 86). Do wczoraj zgłosiło się 685 szkół z woj. śląskiego. Nadal najwięcej w całej Polsce!

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Dziennik Zachodni" wraz z Fundacją Orange. Patronem honorowym jest prezydent RP Bronisław Komorowski.

  * Czytaj koniecznie:

  Nagie ciała ozdobione dziełami sztuki - finał mistrzostw bodypaintingu
  Zmiana opon na zimówki to obowiązek NOWA USTAWA

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama