W piątek Rajd Niepodległości przejedzie drogami Śląska...

  W piątek Rajd Niepodległości przejedzie drogami Śląska Zagłębia i Małopolski

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  3. Rajd Niepodległości przejedzie 11 listopada ulicami Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna. Rajd związany jest z trójkątem pomiędzy widłami trzech rzek: Przemszy, Białej Przemszy i Czarnej Przemszy. Niegdyś było to miejsce dzielące ludzi tego samego narodu, niestety żyjących w trzech różnych państwach zaborczych.
  Gościem zawodów będzie dwukrotny mistrz Polski, kierowca Lotos Dynamic Rally Team - Kajetan Kajetanowicz. Imprezę organizowaną przez Stowarzyszenie S4 można uznać za największy rajd amatorski w regionie. Przewidziano 11 prób sportowych na terenie trzech granicznych miast- Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic, a trasa ma odzwierciedlać granice trzech zaborów.

  Centrum Rajdu znajdować się będzie w Sosnowcu. Zlokalizowane tam będą biuro rajdu i trzy próby.
  Zawodnicy wystartują spod Urzędu Miasta Sosnowca. Próby w Sosnowcu odbędą się: na parkingu Centrum Handlowego Plejada, na alejkach przy Stadionie Ludowym oraz przy Parku Kazimierz Górniczy. Zawodnicy będą się ścigać w Mysłowicach przy Hali Sportowej przy ul. Bończyka, natomiast próba sportowa w Jaworznie odbędzie się nad zalewem Sosina. Ostatnia z prób, oznaczona numerem 11 rozegra się na terenach targowych Expo Silesia w Sosnowcu. Zawodnicy będą rywalizowali w sumie na 12tu kilometrach prób sportowych (2 pętle po 5 prób i na koniec superoes).

  Rajdowcy, którzy ukończą wszystkie próby zameldują się na Mecie rajdu pod Urzędem Miasta Sosnowca. 3. Rajd Niepodległości jest ostatnią, czwarta rundą Rally Challenge 2011 - cyklu organizowanego przez S4. Spodziewany jest udział 70 załóg.

  Ponadto przewidziana jest wystawa samochodów rajdowych, pokazy Bezpiecznej Jazdy w wykonaniu instruktorów Stowarzyszenia S4 ( możliwość sprawdzenia się w teście Stewarta, na trolejach, przetestowania alkogogli ), widowiskowe pokazy zorganizowane przez sosnowiecką Policję i Straż Pożarną, dzień otwarty dealerów będących partnerami 3 Rajdu Niepodległości: Honda Autokopex, Hyundai AutokopexCars, spotkanie z rajdowym Mistrzem Polski Kajetanem Kajetanowiczem, odbędzie się także Samochodowy Turystyczno Nawigacyjny Rajd Pierwszego Kroku organizowany przez Automobilklub Mysłowicki.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Nagie ciała ozdobione dziełami sztuki - finał mistrzostw bodypaintingu
  Zmiana opon na zimówki to obowiązek NOWA USTAWA

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama