Ważne
  Katowice: Kolejarze nie chcą Kolei Śląskich na nowej trasie

  Katowice: Kolejarze nie chcą Kolei Śląskich na nowej trasie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy kolejowi nie chcą by Koleje Śląskie przejęły całkowicie transport pasażerski na trasie Katowice - Wisła Głębce. Boją się o swoje miejsca pracy.
  Pod przewodnictwem wicewojewody śląskiego Piotra Spyry na kolejnym posiedzeniu zebrał się zespół ds. kolejowego transportu pasażerskiego, powstały przy Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

  O spotkanie wnioskował Śląsko-Dąbrowski Region NSZZ "Solidarność". Związkowcy z Przewozów Regionalnych są zaniepokojeni sygnałami o planowanym przez zarząd województwa śląskiego przekazaniu od 1 czerwca 2012 r.
  pracy przewozowej na linii Katowice - Wisła Głębce nowej spółce Kolejom Śląskim. Zamierzenie to w ich ocenie jest sprzeczne z podpisanymi wcześniej porozumieniami, które wstrzymując akcję strajkową w Przewozach Regionalnych, gwarantowały, że do czasu zakończenia rozmów tzw. szczytu kolejowego w Warszawie nie będą podejmowane podobne działania. Strona społeczna jest zaniepokojona perspektywą utraty pracy kolejnych kilkudziesięciu pracowników Przewozów Regionalnych, którzy nie mają żadnej gwarancji, że zostaną zatrudnieni w Kolejach Śląskich do obsługi nowo przejętych linii.

  Przedstawiciele zarządu Kolei Śląskich zapewnili, że obecnie spółka nie prowadzi prac organizacyjnych zmierzających do przejęcia kolejnych linii ani też naborów kolejnych pracowników. Przekazanie Kolejom Śląskim linii Katowice - Wisła Głębce to intencja Urzędu Marszałkowskiego, który faktycznie wystosował w tej sprawie pismo do zarządu Przewozów Regionalnych, ale - co podkreślał przedstawiciel zarządu województwa śląskiego - przejęcie przez Koleje Śląskie nowej linii zależne będzie od stanowiska zarządu Przewozów Regionalnych.

  Ustalono, że strona społeczna i przedstawiciele zarządu województwa śląskiego oraz zarządy obu spółek - Przewozów Regionalnych i Kolei Śląskich - przygotują porozumienie, które będzie regulować zasady i sposób zatrudnienia zwalnianych pracowników z Przewozów Regionalnych w Kolejach Śląskich - gdyby doszło do przekazania dalszych linii Kolejom Śląskim.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRy won

   toms (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   Przecież jeszcze niedawno paranoicy z PR chcieli likiwdować połaczenia do Wisły , więc o co te larmo, zróbcie sobie połaczenia do Warszawy-ale tylko w jedną strone i już nie wracajcie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Juz zapomnieli jak walczyli o niby to demokracje???

   Hern (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   Oto ona w czystej formie, panowie związkowcy do kościoła za koscielnych - zapłata miska zupy!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama