Pilot samolotu rozbitego w Żyglinie był doświadczony. Jak na...

  Pilot samolotu rozbitego w Żyglinie był doświadczony. Jak na amatora

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cirrus, który rozbił się pod Pyrzowicami, był własnością krakowskiego biznesmena, który również zginął w katastrofie

  Cirrus, który rozbił się pod Pyrzowicami, był własnością krakowskiego biznesmena, który również zginął w katastrofie ©Arkadiusz Ławrywianiec

  W niedzielę wracali z weekendowej wycieczki z Włoch. Około siedmiu kilometrów od lotniska w Pyrzowicach, zdążyli zgłosić problemy z silnikiem, a później ich samolot zniknął z ekranów radarów. Była godz. 19.28. Kilka minut po godz. 20 rozbity samolot cirrus strażacy znaleźli w lasach Żyglina, dzielnicy Miasteczka Śląskiego.
  Cirrus, który rozbił się pod Pyrzowicami, był własnością krakowskiego biznesmena, który również zginął w katastrofie

  Cirrus, który rozbił się pod Pyrzowicami, był własnością krakowskiego biznesmena, który również zginął w katastrofie ©Arkadiusz Ławrywianiec

  ZOBACZ ZDJĘCIA ROZBITEGO SAMOLOTU
  SAMOLOT ROZBIŁ SIĘ PODCHODZĄC DO LĄDOWANIA W PYRZOWICACH
  SAMOLOT CIRRUS NIE DOLECIAŁ DO PYRZOWIC. ZNALEZIONY W ŻYGLINIE

  W katastrofie zginęły dwa małżeństwa. To 49-letni Paweł Piechnik, biznesmen z Krakowa, i jego o dwa lata młodsza żona Krystyna. Razem z nimi lecieli 51-letni przedsiębiorca Jan Dzidowski z Mikołowa z 47-letnią żoną Moniką.

  Obaj mężczyźni byli od kilku lat członkami Śląskiego Aeroklubu. Cirrus, który należał do krakowskiego przedsiębiorcy, był hangarowany na terenie katowickiego lotniska Muchowiec.

  - Paweł Piechnik - jak na pilota z licencją turystyczną - był dość doświadczony - twierdzi Jarosław Szołtysek, szef Śląskiego Aeroklubu. - Na maszynie, którą się rozbił, miał wylatanych wiele godzin. Nic dziwnego, przecież była jego własnością - dodaje.

  Piechnik od 1989 r. kierował własną firmą "Inkop", specjalizującą się w budowie magistrali wodociągowych i sieci kanalizacyjnych. Przedsiębiorstwo wykorzystuje nowoczesne technologie. W lutym tego roku zostało za to uhonorowane "Diamentem Forbesa", prestiżową nagrodą dla przedsiębiorstw.

  - To był człowiek nieprzeciętny - zaznacza Krystyna Koniuszewska, główna księgowa w "Inkopie", bliska znajoma żony przedsiębiorcy. - Nad wyraz uczciwy biznesmen, który do wszystkiego doszedł sam. To rzadkość - mówi kobieta. I dodaje, że Piechnik był skromnym, ciepłym człowiekiem, lubianym i podziwianym przez pracowników firmy i przyjaciół spoza niej.

  Jan Dzidowski prowadził od 1992 r. firmę "Hitin". Jej siedziba mieści się na katowickim Nikiszowcu. Był w niej prezesem zarządu. Spółka produkuje sprzęt elektroniczny, elektrotechniczny i mechaniczny oraz przeprowadza naprawy urządzeń dla innych firm.

  - Prowadziłam z Janem firmę 15 lat. To był przede wszystkim bardzo dobry człowiek. Zadaję sobie pytanie, dlaczego giną dobrzy ludzie - mówi łamiącym się głosem Bogumiła Sowińska, członek zarządu spółki "Hitin". - Nie potrafię go wspominać. To chyba jeszcze nie jest dla mnie ten czas, bo on ciągle jest z nami - dodaje.

  Jana Dzidowskiego poznał pół roku temu Stanisław Wawszczak, dziennikarz sportowy "Dziennika Zachodniego". Mikołowianin sprawiał na nim wrażenie zafascynowanego lataniem.

  - W swoim biurze miał wiele gadżetów związanych z lotnictwem - mówi Wawszczak. - Zwróciłem uwagę na mapę, na której były zaznaczone korytarze lotów na niskim pułapie.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Agnieszka Cisak. Seksowna góralka walczy o koronę Miss Polski [Zobacz ZDJĘCIA]
  Kolejny cenny zabytek poszedł z dymem! Dramatyczne zdjęcia pożaru w Katowicach

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego giną dobrzy ludzie?

   też-smiertelny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 98 / 85

   odpowiadam Pani - dlatego, żeby nie doznali więcej krzywd od złych ludzi.

   PS: jesteście w większości katolikami, co z Waszą wiarą w życie wieczne? śmierć to furtka (IMHO lepiej zginąć śmiercią...rozwiń całość

   odpowiadam Pani - dlatego, żeby nie doznali więcej krzywd od złych ludzi.

   PS: jesteście w większości katolikami, co z Waszą wiarą w życie wieczne? śmierć to furtka (IMHO lepiej zginąć śmiercią lotnika niż ma zjeść raczysko, czy inna przewlekła choroba)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama