JYSK zwalnia pracowników? [OŚWIADCZENIE DYREKTORA...

  JYSK zwalnia pracowników? [OŚWIADCZENIE DYREKTORA GENERALNEGO]

  RED

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jysk

  Jysk ©ARC DZ

  Do redakcji Dziennika Zachodniego wpłynęło oświadczenie dyrektora generalnego JYSK Polska w sprawie zatrudnienia pracowników. To odpowiedź na informacje NSZZ Solidarność o przyczynach protestów pracowników tej sieci handlowej.
  Jysk

  Jysk ©ARC DZ

  Poniżej publikujemy pełny tekst oświadczenia:

  Oświadczenie Dyrektora Generalnego JYSK Polska Piotra Padalaka


  Mijający rok był dla całej branży i dla naszych sklepów w Polsce bardzo trudny. Odczuliśmy spadek obrotów, spadek liczby klientów odwiedzających nasze placówki. Walczymy z kryzysem różnymi sposobami: poprzez intensywny marketing, renegocjacje umów najmu lokali, również skracając wymiar etatów części pracowników, szczególnie w sklepach odnotowujących największy spadek liczby klientów. Pozwala to na uelastycznienie grafików, a tym samym lepsze dostosowanie się do natężenia ruchu klientów i coraz trudniejszego rynku.

  PRACOWNICY JYSK PROTESTUJĄ, BO NIE CHCĄ OTRZYMYWAĆ NIŻSZEGO WYNAGRODZENIA

  Podjęte przez zarząd JYSK Polska decyzje w kwestii zatrudnienia budzą wiele emocji i zrozumiałych obaw. Dlatego z całą odpowiedzialnością chcę zapewnić, że bardzo zależy nam na uniknięciu zwolnień i utrzymaniu liczby pracowników na dotychczasowym poziomie. Dlatego uznaliśmy, że lepiej obniżyć części osób wymiar etatu, niż całkowicie się rozstać. Przy rosnącym bezrobociu, lepszym rozwiązaniem wydaje się, mimo wszystko, zachowanie ¾ lub pół etatu niż całkowita utrata pracy. W naszej firmie łącznie zatrudniającej 1600 pracowników skrócenie czasu pracy objęło 59 etatów czyli około 130 osób zatrudnionych w sklepach. Wiem, że jest to bardzo bolesne dla osób, których te zmiany dotknęły. Jednak dziś alternatywą są zwolnienia.

  Zarobki w JYSK Polska nie odbiegają od średniej płacy w sektorze handlowym. Obecna sytuacja ekonomiczna blokuje możliwość podwyższania płac, zwłaszcza w wymiarze 40%, czego domaga NSZZ "Solidarność". W ciągu ostatniego roku nasza zyskowność spadła. Olbrzymie inwestycje, które zrealizowaliśmy w Polsce tworząc 1600 miejsc pracy, trzeba spłacać. Firma ma ponad 500 milionów złotych kredytów. To co nadal zarabiamy jest reinwestowane w rozwój firmy, służy też do obsługi kredytów zaciągniętych w poprzednich latach działalności. Otwieramy nowe sklepy umacniając naszą pozycję na rynku, tworzymy miejsca pracy, zwiększamy rozpoznawalność marki, co przynosi pożytek wszystkim naszym sklepom.

  Wiemy, że kryzys się kiedyś skończy. To co robimy teraz, przyczyni się do wyjścia z niego obronną ręką. Mam nadzieję, że przez te niełatwe decyzje zwiększymy naszą konkurencyjność, a tym samym stabilność miejsc pracy.

  Piotr Padalak
  Dyrektor Generalny
  JYSK Polska


  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. ZOBACZ ZDJĘCIA
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do pracy

   wiecha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 68

   lepiej pracowac w krotszym wymiarze czasu niz wcale mozna tez dwie godziny pracowac niepdplatnie to cos tez da nalezy chwilowy kryzys przezwyciezyc

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama