Ważne
  Brytyjski fundusz zaangażuje się w projekt katowickiego...

  Brytyjski fundusz zaangażuje się w projekt katowickiego Supersamu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Brytyjski fundusz zaangażuje się w projekt katowickiego Supersamu

  ©arc

  Brytyjski fundusz inwestycyjny Resolution Property zaangażuje się w projekt budowy w ścisłym centrum Katowic galerii handlowej Supersam, która za ok. dwa lata ma powstać w miejscu istniejącej hali. Inwestycja pochłonie ok. 60 mln euro.
  Brytyjski fundusz zaangażuje się w projekt katowickiego Supersamu

  ©arc

  Za katowicki projekt, którego realizacja zapowiadana jest od kilku lat, odpowiada spółka Prime Properties z grupy Centrum Development and Investments (CDI). W czwartek poinformowano, że dla realizacji inwestycji spółka podpisała umowę o współpracy z brytyjskim funduszem inwestycyjnym Resolution Property.

  ZOBACZ WIZUALIZACJE NOWEGO SUPERSAMU W KATOWICACH

  Istniejąca od 13 lat spółka Resolution Property inwestuje w brytyjskie i europejskie nieruchomości komercyjne, oferujące możliwość wysokich zysków. Wartość obecnie zarządzanych przez nią aktywów, we wszystkich sektorach rynku i w różnych miejscach, przekracza 1,6 mld euro.

  A TAK WYGLĄDAŁ SUPERSAM JESZCZE KILKADZIESIĄT LAT TEMU

  Resolution Property nabyła 80 proc. udziałów w katowickim projekcie na rzecz Resolution Real Estate Fund III. Pozostałe 20 proc. udziałów pozostaje własnością Prime Properties. Wartość projektu realizowanego przez spółkę joint venture to 60 mln euro.

  Współpraca między firmami zakłada zaangażowanie Resolution Property w zakresie nadzoru inwestycyjnego oraz zarządzania projektem na szczeblu globalnym, natomiast Prime Properties odpowiada za lokalne zarządzanie projektem.

  Nowy katowicki Supersam ma być gotowy jesienią 2013 r.; jego powierzchnia handlowa wyniesie ok. 21 tys. m kw. na trzech kondygnacjach. Galeria powstanie w ścisłym centrum miasta, tuż przy dworcu PKS i niedaleko dworca PKP. Znajdzie się tam również m.in. Multikino.

  Nowy Supersam zastąpi obecną, pochodzącą z 1937 r. halę targową wraz z dobudowanym do niej w 1988 r. dwupiętrowym budynkiem biurowym. Niespełna 10 lat temu halę zmodernizowano - obecnie jest niewielkim pasażem handlowym o powierzchni prawie 6 tys. m kw. ze średniej wielkości supermarketem i kilkunastoma sklepami.

  Zgodnie z planami inwestora, dotychczasowe obiekty zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstanie nowy gmach autorstwa pracowni Benoy i Konior Studio. Architekci deklarują, że nowy budynek połączy tradycje budownictwa śląskiego, zwłaszcza modernizmu okresu dwudziestolecia międzywojennego, ze współczesnymi rozwiązaniami.

  W konstrukcji obiektu wykorzystane zostaną elementy stalowych przęseł ramy starego budynku. Miłośnicy historii miasta argumentowali, że konstrukcja hali w latach 30. ubiegłego wieku była, jak na owe czasy, bardzo nowoczesna i powinna być zachowana.

  Działająca na rynku nieruchomości od ponad 10 lat spółka CDI, do której należy firma Prime Properties, jest deweloperem i zarządcą dziewięciu nieruchomości, głównie handlowych, w centrach polskich miast. Do najbardziej znanych nieruchomości firmy należy Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu.(PAP)

  mab/ je/

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KATOWICE

   p (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 25

   Szybko sie rozwijasz tak trzymaj


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Katowice / Kattowitz

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 37

   - budowa nowego dworca kolejowo - autobusowego i Galerii Katowickiej
   - budowy kolo Spodka w strefie kultury - najwazniejsze MCK i NOSPR
   - rozbudowa SCC
   - przebudowa strefy Rynek-Rondo , etap 1....rozwiń całość

   - budowa nowego dworca kolejowo - autobusowego i Galerii Katowickiej
   - budowy kolo Spodka w strefie kultury - najwazniejsze MCK i NOSPR
   - rozbudowa SCC
   - przebudowa strefy Rynek-Rondo , etap 1. -tory tramwajowe,Rawa
   - Supersam
   - dwa skwery/parki
   - ul.Mariacka
   - nowa biblioteka US´i UE
   ...to najwazniejsze inwestycje w centrum
   ... i beda nastepnezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama