Menu Region

Polowanie na Tarzana w Zabrzu [ZDJĘCIA Z KASTINGU]

Polowanie na Tarzana w Zabrzu [ZDJĘCIA Z KASTINGU]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Zdjęcia: Arkadiusz Gola

2Komentarze Prześlij Drukuj
Blisko 300 osób z całej Polski przyjechało dziś do Zabrza, aby spróbować swoich sił w castingu do musicalu "Tarzan". Przesłuchania kandydatów do tego jednego z największych musicali w historii polskiej sceny trwają w hali Pogoń w Zabrzu. Spektakl jest wspólnym przedsięwzięciem Gliwickiego Teatry Muzycznego oraz Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
- Szukamy wybitnych artystów, bo to bardzo trudny musical - mówi Tomasz Dutkiewicz, reżyser, autor hitowego i nagrodzonego Złotą Maską musicalu "High School Musical". - Wymagamy nie tylko umiejętności aktorskich, ale też odpowiedniego wyglądu. Tarzan wychowywał się wśród małp, bardzo długo nie potrafił mówić, a więc tu kolejna trudność. Aktorzy muszą umieć śpiewać, tańczyć, są elementy akrobatyki - wylicza reżyser.


W Zabrzu twórcy musicalu szukają aktorów do sześciu głównych ról: Tarzana, małego Tarzana, Jane, Kali, Terka i Kerczaka oraz aktorów, którzy zagrają... małpy.

- Musimy zebrać ekipę małp, która rozniesie scenę - uśmiecha się Tomasz Dutkiewicz. - Być może nie skończy się na jednym castingu, jeśli nie znajdziemy dzisiaj wszystkich odtwórców głównych ról. Bo realizatorzy musicalu są jak saperzy. Mylą się raz. A wtedy cały spektakl jest totalna klapą. My jesteśmy nastawieni na sukces - podkreśla Dutkiewicz.

"Tarzan" to musical Phila Collinsa, który skomponował do niego muzykę i napisał teksty piosenek. Światowa prapremiera tego przeboju odbyła się w 2006 roku na Broadwayu. Spektakl był adaptacją megahitu filmowego Disneya z 1999 roku. Jest grany na całym świecie. Szczególnym powodzeniem cieszy się jego niemiecka produkcja w Hamburgu. GTM ma ambicję ten sukces przebić!

- To ma być spektakl rodzinny, chcemy, aby obejrzało go na początek około 20 tysięcy widzów - zdradza Tomasz Dutkiewicz.

Do Zabrza przyjechali niemal sami profesjonaliści w bardzo różnym wieku. Twórcy spektaklu, który zobaczymy wiosną 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca, postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Bez choćby minimalnego doświadczenia na scenie, talentu wokalnego, aktorskiego i zwinności ruchowej o roli w musicalu nikt nie może nawet pomarzyć.
* CZYTAJ KONIECZNIE:

b]Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE[/b]
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


Agnieszka Cisak. Seksowna góralka walczy o koronę Miss Polski [Zobacz ZDJĘCIA]
Kolejny cenny zabytek poszedł z dymem! Dramatyczne zdjęcia pożaru w Katowicach
1 »
Reklama
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

tarzan

+152 / -129

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lola zdjecie 36 (gość)  •

YEACH

odpowiedzi (0)

skomentuj

51

+144 / -127

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

musical (gość)  •

laska nr 51 .... (12 zdjęcie)
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJ

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama