Bank w Piekarach Śl. zażądał, by klientka osobiście wpłaciła...

  Bank w Piekarach Śl. zażądał, by klientka osobiście wpłaciła pieniądze

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeśli wybierasz się np. do szpitala, a masz raty kredytu do spłacania, pomyśl, kto to zrobi, bo jeśli myślisz, że bank przyjmie pieniądze od bliskiej ci osoby, to się grubo mylisz. Odmówi przyjęcia raty kredytu, a ciebie obciąży karnymi odsetkami. Czy jedynym wyjściem jest przepustka ze szpitala? A co mają zrobić ciężko chorzy ludzie leczący się z dala od domu?
  Kłopoty klientów banków często biorą się z ich niewiedzy

  Kłopoty klientów banków często biorą się z ich niewiedzy ©piotr mizerski

  Elżbieta Wójcik z Piekar Śląskich musiała poddać się poważnej operacji w szpitalu.

  - Dlatego nie mogłam osobiście wpłacić raty kredytu w placówce Lukas Banku w Piekarach Śląskich-Szarleju - mówi pani Elżbieta. - Poprosiłam córkę, która przyjechała z innego miasta, by zrobiła to za mnie.

  Dała jej swój dowód osobisty, a córka zabrała też własny, by w razie potrzeby wykazać pokrewieństwo. Lecz pracownica ban-ku kategorycznie odmówiła przyjęcia pieniędzy!

  - Nic nie pomogły tłumaczenia córki, że jestem w szpitalu po operacji. Zadzwoniła więc do mnie i poprosiłam osobiście pracownicę banku, by przyjęła tę ratę - relacjonuje Elżbieta Wójcik.


  Niestety, też bez skutku. Bankowcy zażądali, by pani Elżbieta stawiła się z wpłatą osobiście. Ponieważ klientka nigdy nie zalegała z płatnościami, poprosiła szpital o wydanie przepustki. Jak opisuje, w gipsie, z ogromnym bólem i temperaturą ruszyła do Szarleja, by osobiście wpłacić ratę.
  - Na szczęście nie było daleko. Ale co by było, gdybym leżała w szpitalu w odległej miejscowości lub byłabym nieprzytomna? - pyta Czytelniczka. - Z trudem dotarłam do banku. Byłam narażona nie tylko na ból, ale i niebezpieczeństwo, że coś może mi się stać podczas tej wyprawy.

  Elżbieta Wójcik z Piekar Śląskich jest rozgoryczona takim sposobem załatwienia sprawy. I zdziwiona - przecież córka nie chciała pobrać pieniędzy z jej konta, ale wręcz przeciwnie! Swój żal do banku kończy apelem, by klientów traktowano z odrobiną serca i zrozumieniem w tak wyjątkowej sytuacji.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Agnieszka Cisak. Seksowna góralka walczy o koronę Miss Polski [Zobacz ZDJĘCIA]
  Kolejny cenny zabytek poszedł z dymem! Dramatyczne zdjęcia pożaru w Katowicach

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aż strach się bać

   chachorek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 19

   Po pierwsze artykuł napisany tak jakby Bank nie chciał przyjąć wpłaty, a tu chodzi de facto o podanie przez bank osobie trzeciej (córka) DANYCH dotyczących konta lub kredytu(kobieta przychodzi z...rozwiń całość

   Po pierwsze artykuł napisany tak jakby Bank nie chciał przyjąć wpłaty, a tu chodzi de facto o podanie przez bank osobie trzeciej (córka) DANYCH dotyczących konta lub kredytu(kobieta przychodzi z dowodem matki zamiast z numerem konta bankowego na które ma byc zrobioony przelew, lub numerem umowy kredytowej), których Bank podać nie może. Po drugie PROSZĘ nie dawać do wiadomości publicznej rad typu: podasz bliskiej osobie sposób dostępu: identyfikator i hasło!!! bo to woła o pomstę do nieba! Niestety artykuł nie świadczy zbyt dobrze o autorze.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głupota

   Jol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 25

   szkoda, że nie jesteśmy w Stanach tam za taki numer byłoby takie odszkodowanie, że ta pani już nie musiałby by brać więcej kredytu, a w Polsce byłe dureń może narazić bezkarnie klienta na utratę...rozwiń całość

   szkoda, że nie jesteśmy w Stanach tam za taki numer byłoby takie odszkodowanie, że ta pani już nie musiałby by brać więcej kredytu, a w Polsce byłe dureń może narazić bezkarnie klienta na utratę zdrowia z drugiej strony warto idąc do szpitala zrobić notarialne upoważnienie do wykonywania czynności dla kogoś z rodzinyzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Amer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 25

   Te "Stany" to znasz z filmów i opowiadań?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama