Ważne
  Kibole Ruchu i Cracovii zatrzymani po meczu przy Cichej

  Kibole Ruchu i Cracovii zatrzymani po meczu przy Cichej

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Chorzowa zatrzymali czterech mężczyzn, którzy naruszyli prawo podczas ostatniego meczu między Ruchem Chorzów a Cracovią Kraków. Chuligan z Małopolski wniósł na stadion wyroby pirotechniczne i odpalił je. Jego kompan rzucał w pracowników ochrony niebezpiecznymi przedmiotami. Natomiast kolejni dwaj pseudokibice, tym razem z Chorzowa, nie podporządkowali się poleceniom służb ochrony.
  W sobotę, bezpośrednio po meczu piłkarskim Ruchu Chorzów z Cracovią Kraków, funkcjonariusze z chorzowskiej komendy zatrzymali dwóch chuliganów, którzy dopuścili się złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

  21-letni pseudokibic z Małopolski stanął przed sądem za wniesienie na stadion i odpalenie wyrobów pirotechnicznych. Sąd w trybie przyspieszonym wymierzył mu karę roku ograniczenia wolności w zawieszeniu na 5 lat, karę grzywny w wysokości 600 złotych, nawiązkę w wysokości 100 złotych oraz dwuletni zakaz stadionowy obejmujący mecze z udziałem Cracovii i reprezentacji Polski.
  Jego 31-letni znajomy, również pseudokibic krakowskiej drużyny, rzucał w pracowników służb ochrony niebezpiecznymi przedmiotami. Sąd skazał go na 6 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniem na 2 lata, zapłacenie nawiązki w wysokości 150 złotych oraz ten sam zakaz stadionowy.

  Natomiast dwaj zatrzymani z Chorzowa, w wieku 20 i 30 lat, nie podporządkowali się poleceniom pracowników ochrony obiektu. Grożą im kary grzywny nie niższe niż 2 000 złotych.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Agnieszka Cisak. Seksowna góralka walczy o koronę Miss Polski [Zobacz ZDJĘCIA]
  Kolejny cenny zabytek poszedł z dymem! Dramatyczne zdjęcia pożaru w Katowicach

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama