Bytom: 5-latek doniósł policji na agresywnego ojca

  Bytom: 5-latek doniósł policji na agresywnego ojca

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Pięcioletni chłopiec zatelefonował na policję, by powiadomić, że tata wszczął awanturę. Nie zdążył niczego więcej powiedzieć, bo rozmowa została przerwana.
  Wczoraj późnym wieczorem dyżurny bytomskiej komendy odbierając telefon alarmowy usłyszał dziecięcy głos. Telefonujący na policję chłopczyk zdążył powiedzieć, że tata strasznie się awanturuje, po czym rozmowa została nagle przerwana. Ponieważ podczas tej krótkiej rozmowy, dyżurny usłyszał w tle krzyki mężczyzny, i mimo podejmowanych przez policjanta prób nawiązania kontaktu telefon nie odpowiadał, konieczne stało się pilne ustalenie miejsca, gdzie znajdowało się będące w niebezpieczeństwie dziecko.
  Przy współpracy specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w przeciągu kilku minut ustalono, że najprawdopodobniej chodzi o rodzinę, która mieszka w śródmieściu Bytomia. W niespełna kwadrans od telefonu chłopca, mundurowi odnaleźli mieszkanie. Trwała w nim awantura małżeńska, a jej sprawcą był mający 31 lat ojciec będących w domu dzieci w wieku 2, 5 i 10 lat. Agresor był pijany - miał 2 promile alkoholu w organizmie - w związku z czym został zatrzymany do wytrzeźwienia.

  Policjanci mogli pomóc poturbowanej przez męża kobiecie i zatrzymać sprawcę przemocy domowej, dzięki 5-latkowi, który zatelefonował na numer alarmowy 112.

  Teraz sprawą agresora zajmą się funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Rostka. Potwierdzenie przemocy wobec członków rodziny, może oznaczać dla sprawcy tego czynu nawet 5-letni pobyt za kratkami.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama