Związkowcy z Fiata: Kontrole pracowników na L4 to...

  Związkowcy z Fiata: Kontrole pracowników na L4 to dyskryminacja

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zakłady Fiata Auto Poland w Bielsku-Białej

  Zakłady Fiata Auto Poland w Bielsku-Białej ©fot. Łukasz Klimaniec

  Dyskryminacja, brak poszanowania zasad współżycia społecznego, znamiona mobbingu - takie sformułowania padają w stanowisku związków zawodowych Fiata Auto Poland, dotyczącym kontroli pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich.
  Zakłady Fiata Auto Poland w Bielsku-Białej

  Zakłady Fiata Auto Poland w Bielsku-Białej ©fot. Łukasz Klimaniec

  - Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność Fiat Auto Poland z najwyższym niepokojem obserwuje nasilające się działania dyrekcji fiatowskich spółek wobec osób zmuszonych do skorzystania ze zwolnień lekarskich. Pod pretekstem "dbałości o poziom absencji" czy też "zaniepokojenia przedłużającą się nieobecnością" mają one wywierać niedopuszczalną presję oraz zniechęcić pracowników do zachowania odpowiedniej dbałości o własne zdrowie - napisali związkowcy w oświadczeniu.

  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE WIELKĄ FABRYKĄ SYMULANTÓW

  Podkreślili, że "będące formą nękania nachodzenie pracowników w domach, straszenie "umieszczeniem na liście do zwolnienia", czy też bezzasadne uważanie przestrzegania zaleceń lekarskich jako przejawu niskiej wartości zawodowej" noszą znamiona mobbingu i są próbą przerzucania na barki zatrudnionych problemów z organizacją pracy, należącą do obowiązków pracodawcy.

  CORAZ WIĘCEJ LEWYCH ZWOLNIEŃ - A PRACODAWCY MAJĄ JUŻ NA TO SPOSÓB

  Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w FAP, tłumaczy, że nie są przeciwni kontrolom i wyłapywaniu tych pracowników, którzy nadużywają faktycznie zwolnień lekarskich.

  - Nie może jednak dochodzić do tego, że ludzie boją się iść na L4 i pracują chorzy lub sytuacji, że są obciążeni pracą za innych, bo pracodawca nie jest przygotowany na to, iż ktoś poszedł na chorobowe - mówi Stróżyk.

  ZWOLNIENIA LEKARSKIE POD SPECJALNYM NADZOREM

  - Wiemy, że mamy świetnych pracowników. Nie można mówić o żadnej dyskryminacji. Nie robimy bowiem niczego, co jest niezgodne z prawem. Zawsze tak postępowaliśmy - zapewnia Bogusław Cieślar, rzecznik FAP.

  CZY, TWOIM ZDANIEM, PRACODAWCA POWINIEN MIEĆ PRAWO SPRAWDZANIA PRACOWNIKÓW W CZASIE L4? SKOMENTUJ SYTUACJĘ W FIACIE

  Kto najchętniej korzysta z L4? Czytaj na bielskobiala.naszemiasto.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Agnieszka Cisak. Seksowna góralka walczy o koronę Miss Polski [Zobacz ZDJĘCIA]
  Kolejny cenny zabytek poszedł z dymem! Dramatyczne zdjęcia pożaru w Katowicach

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kontrola na L4 to dobry pomysł!

   Krizo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 42

   Każdy z nad stykał się z przypadkami traktowania L4 jako dodatkowego urlopu. Poza tym chodzi o to żeby chorobę dobrze wyleczyć,a nie załatwiać różnych spraw w trakcie wspomnianej przerwy....rozwiń całość

   Każdy z nad stykał się z przypadkami traktowania L4 jako dodatkowego urlopu. Poza tym chodzi o to żeby chorobę dobrze wyleczyć,a nie załatwiać różnych spraw w trakcie wspomnianej przerwy. Pamiętajmy że L4 to koszt również po stronie pracodawcy. Jeżeli wykłada na to pieniądze to powinien mieć wgląd.
   Oczywiście jest to ingerencja w życie prywatne i rzuca cień na normy obyczajowe, sęk w tym że w naszym społeczeństwie mamy zbyt wielu kombinatorów, przez których reszta porządnych musi płacić taką cenę.
   Liczę że kontrolerzy będą reprezentowali odpowiedni poziom,ma wyłapani kombinatorzy poniosą odpowiednie konsekwencje.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zwiazkowcy z fiat

   zadowolony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 37

   A gdzie byla p Wanda jak zwalniali we wrzesniu ponad 500 pracownikow .Chyba nie na L-4

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kontrola zwolnień lekarskich

   pracodawca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 40

   Panowie nie jesteście świętymi krowami, kontrole zwolnień lekarskich powinny być normą wtedy skończyłyby się lewe zwolnienia paru doktorków za wydawanie lewych zwolnień lekarskich i naciąganie ZUS...rozwiń całość

   Panowie nie jesteście świętymi krowami, kontrole zwolnień lekarskich powinny być normą wtedy skończyłyby się lewe zwolnienia paru doktorków za wydawanie lewych zwolnień lekarskich i naciąganie ZUS a więc i mnie (jestem prywatnym przedsiębiorcą) do pierdla i to może poprawiłoby sytuację, siedzą sobie nieroby na L4 i zadowoleni a inni muszą na nich pracować a Rząd musi podnosić składki na ZUS od prywatnych KONTROLOWAĆ I JESZCZE RAZ KONTROLOWAĆ. Lewe zwolnienie to też jest KRADZIEŻ!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama