Radni z Katowic pod obserwacją Bona Fides [OCEŃ ICH]

  Radni z Katowic pod obserwacją Bona Fides [OCEŃ ICH]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Radni z Katowic pod obserwacją Bona Fides [OCEŃ ICH]

  ©Lucyna Nenow

  Radny nie odpowiada na służbowego mejla, albo nieaktualizuje strony internetowej? Nie dostanie punktu. Za nieobecność na sesji lub komisji będzie -1.
  Radni z Katowic pod obserwacją Bona Fides [OCEŃ ICH]

  ©Lucyna Nenow

  Stowarzyszenie Bona Fides z Katowic rozpoczęło monitoring radnych. Potrwa do końca kadencji.

  Społecznicy sprawdzają frekwencję na sesjach Rady Miasta, posiedzeniach komisji, obecność na dyżurach, aktywność w sieci oraz czy obsługują służbowego mejla. Monitoring jest przeprowadzany po raz drugi, pierwszy dotyczył poprzedniej kadencji. Nowością w tej edycji jest analiza aktywności w sieci oraz odpowiedzi na elektroniczną korespondencję.
  Jeśli radny ma stronę internetową lub profil na portalu społecznościowym i przynajmniej raz w miesiącu doda na nie informację związaną z samorządem otrzyma 0,5 pkt. Tyle samo, jeśli zamieści tu informacje o sprawach, które będą poruszane na najbliższej sesji lub komisji. O - należy się tym radnym, którzy w internecie nie istnieją lub swoich stron nie aktualizują.

  Jak wynika z pierwszego podsumowania - a ranking aktualizowany jest co miesiąc - zaledwie czterech z 27 radnych (28. radną była Ewa Kołodziej, która została posłanką) - istnieje w internecie...

  - Analizujemy tylko strony internetowe i profile, których adresy zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Urzędu. Jeśli radni mają takie, to niech o tym informują, a nie człowiek ma sobie szukać - wyjaśnia Grzegorz Wójkowski prezes Bona Fides.

  -Z aktualizacją też nie jest dobrze. Na większości stron informacje są z kampanii samorządowej, to znaczy, że radnego mieszkaniec interesował przed wyborami, a teraz o nim zapomniał - komentuje Wójkowski.

  Społecznicy - pod przykrywką - wysyłają też do radnych mejle w sprawach dotyczących ich pracy, punkty dostaną ci rajcy, którzy odpowiedzą do 7 dni (1 pkt) lub do 14 (0,5 pkt). Zamierzają sprawdzać też, czy radni są obecnie na dyżurach.
  - Jeśli radny informuje, że ma dyżur, to powinien na nim być. Jeśli nie chce dyżurować, jego sprawa, ale niech to ogłosi. Niedopuszczalne jest, aby radny informował o dyżurze, na którym później jest nie obecny, niech nie robi mieszkańca w konia - mówi Wójkowski.

  Wyniki monitoringu można śledzić na www.bonafides.pl Po pierwszym podsumowaniu ranking otwiera Mariusz Skiba, tuż za nim są Krystyna Panek, Jerzy Forajter, Marek Szczerbowski i Marek Chmieliński. Listę zamykają Barbara Wnęk, Andrzej Zydorowicz i Michał Jędrzejek (tu mniejsza ilość punktów jest spowodowana m.in. późniejszym dołączeniem do rady).

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama