Powstał pierwszy na Podbeskidziu oddział kardiochirurgii

  Powstał pierwszy na Podbeskidziu oddział kardiochirurgii

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Pierwszy na Podbeskidziu oddział kardiochirurgii uruchomiły w czwartek w Bielsku-Białej Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Prof. Paweł Buszman z Rady Nadzorczej Klinik powiedział, że rocznie placówka będzie mogła przyjąć 1-1,5 tys. pacjentów.
  Jak wyjaśnił inny członek Rady Nadzorczej Klinik Serca, kardiochirurg prof. Andrzej Bochenek, oddział powstał przede wszystkim, aby wyrównywać szanse mieszkańców w dostępie do nowoczesnej technologii i ośrodków służby zdrowia. Przy okazji przyczyni się do opracowywania nowoczesnych metod leczenia i szkolenie kardiologów i kardiochirurgów.

  Prof. Bochenek powiedział, że nowy ośrodek to 14 łóżek pacjentów, oddział intensywnego nadzoru oraz dwie sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
  Wykonywane będą tam klasyczne operacje kardiochirurgiczne. "Oddział, który otwieramy, jest jednym z najnowocześniejszych w Europie" - powiedział członek Rady Nadzorczej Klinik, kardiochirurg prof. Paweł Buszman.

  Sercem oddziału jest pierwsza w Polsce hybrydowa sala chirurgiczna, wyposażona w stół operacyjny, który jest całkowicie zintegrowany z aparaturą wykorzystywaną do badań hemodynamicznych. Tu będą m.in. wszczepiane zastawki aortalne serca metodą małoinwazyjną, czyli bez otwierania klatki piersiowej, a także przeprowadzane operacje naprawcze zastawki dwudzielnej przy zastosowaniu technik endowizyjnych oraz operacje naczyń wieńcowych.

  Monika Morali-Efinowicz z funduszu inwestycyjnego Advent International, który wraz z Klinikami Serca wybudował oddział, powiedziała, że kosztował on około 40 mln zł. W połowie inwestycja sfinansowana została z funduszy Unii Europejskiej.

  Oddział znajduje się na terenie publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Zdaniem przedstawicieli Klinik Serca taka lokalizacja pozwala na łączenie doświadczenia specjalistów i sprzętu diagnostycznego z zakresu innych dziedzin medycyny z nowoczesną technologią leczenia chorób serca stosowaną w Klinikach Serca.

  Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zostały założone w 2000 roku przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Oddziały mieszczą się w kilkunastu miastach południowej Polski. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Agnieszka Cisak. Seksowna góralka walczy o koronę Miss Polski [Zobacz ZDJĘCIA]
  Kolejny cenny zabytek poszedł z dymem! Dramatyczne zdjęcia pożaru w Katowicach

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama