Częstochowa: Oddano do użytku lodowisko po remoncie za 4 mln...

  Częstochowa: Oddano do użytku lodowisko po remoncie za 4 mln zł

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  4 mln zł kosztowała gruntowna modernizacja sztucznego lodowiska w Częstochowie. Za te pieniądze zostały m.in. wyremontowane trybuny i zmodernizowany budynek sportowy lodowiska. Z odnowionego obiektu można korzystać od piątku.
  Sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego oficjalnie otworzył zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.

  - Ruch jest bardzo ważny dla zachowania dobrego zdrowia. Warto korzystać z obiektów, które ułatwiają prowadzenie sportowego trybu życia - powiedział przewodniczący rady miasta, Zdzisław Wolski.

  W sezonie jesienno-zimowym sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie czynne codziennie od rana do wieczora. Obiekt wyposażony został w elektroniczny system obsługi klienta. Dzięki temu wszyscy korzystający z tafli lodowiska będą mogli dokładnie zaplanować czas przeznaczony na zabawę. Opłata - naliczona minutowo w kasie - obejmować będzie rzeczywisty czas korzystania z lodowiska.

  W ramach projektu przebudowano i wyremontowano budynek sportowy, który jest zapleczem lodowiska. Gruntownie zmodernizowane zostały też trybuny na 700 widzów. Wybudowano nowy budynek zaplecza magazynowo-technicznego. W ramach prac zagospodarowany został też teren - wykonano ogrodzenia i bramy. Powstały też dwa boiska sportowe, z których będzie można korzystać latem.

  Projekt współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. UE przeznaczyła na ten cel ponad 1,5 mln zł. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama