10 powodów, dla których warto leczyć się w naszym regionie

  10 powodów, dla których warto leczyć się w naszym regionie

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  10 powodów, dla których warto leczyć się w naszym regionie

  ©arc.

  Śląska medycyna ma dobrą markę, na którą pracowały pokolenia lekarzy. Dziś wiadomo, że u nas najlepiej wyleczą nie tylko serce, ale zajmą się pacjentem od stóp do głów, zaś sprzymierzeńcem w walce o zdrowie jest supernowoczesny sprzęt diagnostyczny.
  10 powodów, dla których warto leczyć się w naszym regionie

  ©arc.

  Wizytówkami regionu stały się kliniki chirurgiczne, onkologiczne, a także stomatologiczne i chirurgii plastycznej. Mimo finansowych niedostatków trapiących ochronę zdrowia, poziom usług jest wysoki, a medycy nie powiedzieli ostatniego słowa. Oto dziesięć powodów, dla których warto leczyć się w województwie śląskim. Dedykujemy je centrali Narodowego Funduszu Zdrowia z nadzieją, że będzie regularnie płacić za leczenie chorych spoza regionu.


  1. Kardiologia, kardiochirurgia

  Jeśli mówić o medycznej specjalizacji województw, to nasz region, zarówno za sprawą publicznych, jak i niepublicznych placówek, postawił na rozwój opieki kardiologicznej i kardiochirurgicznej. Nie do przecenienia jest tu rola prof. Zbigniewa Religi, który w 1985 roku dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca, ale też te dwie dziedziny medycyny bardzo wiele zawdzięczają pierwszemu sponsorowi, czyli górnictwu.

  W województwie mamy dwa najlepsze w kraju ośrodki. To przede wszystkim Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie wykonuje się praktycznie wszystkie dostępne medycynie operacje. Tu przeprowadza się przeszczepy serca, serca i płuc oraz samych płuc, także u chorych na mukowiscydozę, oraz setki zabiegów kardiologicznych. Sercową specjalizację ma także Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu, specjalizujące się w by-passach.

  Ofertę leczniczą uzupełniają prywatne ośrodki, w tym przede wszystkim Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Nie od dziś wiadomo, że jeśli już mamy doznać zawału, to najlepiej na... Śląsku. Mamy najlepiej rozbudowaną sieć pracowni hemodynamicznych, gdzie możliwa jest błyskawiczna ingerencja.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepiej nie chorować

   nie hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 91 / 78

   Co do Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to znam trzy osoby w wieku ok 60 lat które były tam przyjęte na badania koronarografi i wszystkie wyszły ze stentami. NFZ refunduje takie zabiegi w pierwszej...rozwiń całość

   Co do Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to znam trzy osoby w wieku ok 60 lat które były tam przyjęte na badania koronarografi i wszystkie wyszły ze stentami. NFZ refunduje takie zabiegi w pierwszej kolejności ale warto aby była nad tym jakaś kontrola, osobiście nie mam zaufania do lekarzy, a po tym co się działo chociażby we włoskich prywatnych klinikach wykonujących niebezpieczne zabiegi aby dostać refundację to trzeba by pomyśleć o ścisłej kontroli nad tym. Inna rzecz, że państwowa służba zdrowia została rozbudowana w woj. katowickim za komuny i to często ponad miarę, dziś są kłopoty z finansowaniem tych wszystkich szpitali i przychodni, wiele już polikwidowano, ale są takie których nikt się nie odważy zlikwidować. W efekcie Śląski NFZ tnie w innych miejscach i czasami brak specjalistów z jakichś dziedzin nawet w 200 tysięcznych miastach jak Sosnowiec. Do specjalistów trzeba też długo czekać, niekiedy po kilka miesięcy, niekiedy nawet ponad pół roku. Służba zdrowia z rejonie Sosnowca to nic specjalnego, znam też szpital w Zabrzu gdzie jest jeszcze gorzej i to nie tylko chodzi o kasę ale o podejście personelu i lekarzy do pacjentów... A zważywszy że ludzi w woj. śląskim gwałtownie ubywa bo uciekają stąd to kłopoty z finansowaniem będa coraz większe, i cóż z tego że sa ośrodki kardiologiczne jak ludzie cierpią na mnóstwo innych często groźnych dla zycia chorób i nie ma pieniędzy na prowadzenie diagnostyki i leczenia? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama