"Szkoła bez przemocy": Projektuj, pomagaj i wygrywaj!

  "Szkoła bez przemocy": Projektuj, pomagaj i wygrywaj!

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Szkoła bez przemocy": Projektuj, pomagaj i wygrywaj!
  Przed świętami jeszcze mocniej widać wszystkich potrzebujących. Przychodzi zima, nie każdy ma na ciepłe buty. Nie każdy w wigilię usiądzie przy zastawionym stole, nie każdy dostanie prezent...
  "Szkoła bez przemocy": Projektuj, pomagaj i wygrywaj!
  Dlatego by pomóc wszystkim potrzebującym organizatorzy "Szkoły bez przemocy" zachęcają do udziału w Tygodniu Wolontariatu, który w tym roku potrwa od 5 do 9 grudnia.

  - Wiele szkół, już teraz, na co dzień prowadzi działalność wolontaryjną - mówi Anna Trzcińska, koordynatorka programu. - Chcielibyśmy, aby ich praca została jeszcze bardziej doceniona, by uczniowie, nauczyciele i rodzice z tych szkół mieli szansę zaprezentowania na forum lokalnym i ogólnopolskim efektów swojej nieraz ciężkiej, bezinteresownej pracy.


  Każda szkoła, która chce zorganizować u siebie Tydzień Wolontariatu powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie szkolabezprzemocy.pl oraz opisać w nim przebieg Tygodnia na swoim terenie. Nadesłane pomysły będą na bieżąco weryfikowane przez biuro programu "Szkoła bez przemocy". W zeszłym roku szkoły organizowały m.in. spotkania z ciekawymi liderami wolontariatu, zbiórki zabawek na świąteczne prezenty dla dzieci z domów dziecka, kiermasze i aukcje własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych, z których dochód ze sprzedaży przeznaczony był np. na rehabilitację niepełnosprawnych kolegów.

  Do tego do 16 grudnia szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w programie grantowym. Do wygrania jest 2 tys. zł na realizację swoich pomysłów. A konkurencja jest spora. Bo w VI edycji programu udział biorą dokładnie 4804 szkoły. Najwięcej, aż 719, jest z woj. śląskiego.

  Przypominamy również, że tylko do najbliższego poniedziałku szkoły mogą zgłaszać swój projekt koszulki "Kibicuję fair play". (Projekty koszulek oraz projekty do programu grantowego należy wysłać na adres "Szkoła bez przemocy", ul. Elżbiety Drużbackiej 13, 01-622 Warszawa (z dopiskiem: "Konkurs na projekt koszulki" lub "Program grantowy" w obydwu przypadkach decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowe informacje na stronie szkolabezprzemocy.pl.

  Program organizowany jest przez naszą gazetę i Fundację Orange. Patronem honorowym jest Prezydent RP Bronisław Komorowski.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Ciekawostka! Jedno z miast woj. śląskiego odbudowało swoje średniowieczne mury! [ZDJĘCIA]
  Mieszkańcy kontra górnicy - wojna w Bytomiu o fedrowanie. KTO MA RACJĘ?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama