43 osoby z zarzutami po zatrzymaniu bojówki kiboli Ruchu...

  43 osoby z zarzutami po zatrzymaniu bojówki kiboli Ruchu [FILM, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  43 osoby z zarzutami po zatrzymaniu bojówki kiboli Ruchu [FILM, ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©KWP KATOWICE

  Już 43 osoby usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym bojówki związanej z Ruchem Chorzów. Zarzuca im się popełnienie blisko 300 przestępstw, głównie napadów rabunkowych, włamań i handlu narkotykami - poinformował w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji.
  Zorganizowaną grupę przestępczą sympatyzującą z chorzowską drużyną rozbiło Centralne Biuro Śledcze, współpracując ze śląskimi policjantami zwalczającymi chuligaństwo stadionowe.

  KLUB RUCH CHORZÓW ODCINA SIĘ OD PSEUDOKIBICÓW

  - Liderzy bojówki, oficjalnie identyfikując się z hasłami głoszonymi przez członków klubu kibica, w rzeczywistości nie przejmowali się w ogóle nimi jak i sportową działalnością klubu.
  Stworzyli wokół siebie otoczkę wyjątkowo silnych, twardych mężczyzn, oddanych sprawie. Przez te zachowania stanowili niejednokrotnie wzór do naśladowania dla bardzo młodych ludzi, często jednoczących się dla barw klubu - mówili policjanci.

  ZOBACZ FILMY I ZDJĘCIA Z ZATRZYMANIA BOJÓWKI KIBOLI IDENTYFIKUJĄCYCH SIĘ Z RUCHEM CHORZÓW

  Gang działał w latach 2005-2010 głównie w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, małopolskim oraz śląskim. Praca nad tą sprawą na dobre rozpoczęła się jesienią 2010 r., kiedy komendant główny policji powołał grupę operacyjno-śledczą składającą się z oficerów CBŚ i śląskich kryminalnych specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości stadionowej. Od maja tego roku dalsze działania prowadzi zespół policjantów z CBŚ. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.  Działania grupy operacyjno-śledczej skoncentrowały się na trzech zagadnieniach: działalności członków bojówki chorzowskich pseudokibiców związanej z udziałem w obrocie środkami psychotropowymi i odurzającymi, ich udziałem w tzw. ustawkach oraz dokonywanymi przez nich napadami rabunkowymi i włamaniami do obiektów gospodarczych w różnych częściach kraju.

  Efektem pracy policjantów było zatrzymanie członków grupy. Według ustaleń śledczych działalność przestępcza przynosiła sprawcom znaczne dochody, przeznaczane następnie na finansowanie działalności szajki. Członkowie gangu poprzedzali swoje skoki rozpoznaniem obiektów, stanu ich zabezpieczeń technicznych i czujności ochrony. Niejednokrotnie byli bardzo brutalni wobec ochroniarzy. Jak podają policjanci, podczas jednego napadu czy włamania kradli od 10 do 800 tys. zł.

  Członkowie grupy wspólnie trenowali sztuki walki pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Pieniądze na ten cel pochodziły zarówno ze składek, jak i ze środków uzyskanych z przestępstw. Jednak tylko nielicznych - stanowiących ścisłą czołówkę - liderzy grupy dopuszczali do udziału w przestępstwach, z których czerpano korzyści finansowe. Pieniądze te były przeznaczane na kupno luksusowych samochodów, atrakcyjnych nieruchomości oraz inwestowanie w przedsięwzięcia gospodarcze o różnej skali.
  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama