Aukcja szampana od Fernando Alonso dla Aniołów!

  Aukcja szampana od Fernando Alonso dla Aniołów!

  Justyna przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fernando Alonso

  Fernando Alonso ©ARC

  Butelka szampana, którą Fernando Alonso dwukrotny mistrz świata Formuły 1, obecnie kierowca Ferrari wygrał w 2004 r., może być Wasza.
  Fernando Alonso

  Fernando Alonso ©ARC

  Podobnie jak buty i wyścigowa kurtka teamu Ferrari. Gadżety rozdaje Stowarzyszenie Aniołów Stróżów z Załęża. Oczywiście nie za darmo. Społecznicy, którzy opiekują się dziećmi ulicy z katowickiej dzielnicy, zbierają na zimowe ferie dla swoich podopiecznych. Kilkulatkom marzy się wypad na wycieczkę w Beskidy, trochę starszym dzieciom - szkółka narciarska. Wiele spośród nich pierwszy raz w życiu zobaczy góry i śnieg w otoczeniu innymi niż załęskie familoki.


  Anielska aukcja rusza w sobotę i potrwa do 18 grudnia na portalu Allegro (wejście na aukcję poprzez link aukcje.anioly24.pl).

  - Gadżety Ferrari udało się pozyskać dzięki pomocy znajomego, który pracuje w teamie F1 - wyjaśnia Monika Bajka z Aniołów. Licytować będzie można także zdjęcia aktorów z serialu "Na Wspólnej", które specjalnie dla Aniołów podpisali m.in. Małgorzata Socha, Ewa Gawryluk, Zbyszek Stryja czy koszulki z autografami aktorów serialu "Ojciec Mateusz". Będą też pamiątki z Teatru 6 Piętro.

  W sobotę Anioły będą też kwestowały na własną rękę. Od godz. 14. w centrum handlowym Silesia City Center wolontariusze stowarzyszenia będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. A dzieci, którymi opiekuje się stowarzyszenie w od godz. 15. na pl. Śląskim będą zdobiły pierniki, które zamierzają rozdać klientom SCC. Zyski z kwesty i aukcji zostaną przeznaczone na organizację zimowych ferii.

  - To co zostanie wydamy na sprawy bieżące, a jako że jesteśmy jakby dużą rodziną zastępczą wydatki są spore: na jedzenie, ubrania, lekarzy, czy działanie naszej świetlicy - wymienia Bajka.

  Anioły od lat  Anioły działają od kilkunastu lat. Stowarzyszeniu udało się przyciągnąć do siedziby Domu Aniołów Stróżów setki dzieci, które pozostawione same sobie czas spędzały na ulicy. Społecznicy organizują im wolny czas, pomagają w nauce, ubierają i karmią. Co roku z pomocy Aniołów korzysta ok. 150 dzieci i ich rodziny. W zeszłym roku, przy okazji realizacji projektu unijnego, dzieciaków było aż 500.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama