Nocny pościg z Zawiercia do Chruszczobrodu

  Nocny pościg z Zawiercia do Chruszczobrodu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z zawierciańskiej drogówki ścigali pijanego kierowcę golfa. Po zatrzymaniu okazało się, że samochód pochodzi z kradzieży natomiast kierowca jest pod działaniem alkoholu i narkotyków.
  Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około 1.30. Policjanci patrolujący miasto zauważyli volkswagena golfa, który wyjeżdżał z ulicy 3 Maja. Na widok mundurowych kierowca nagle cofnął, uszkadzając drzwi radiowozu, a następnie podjął ucieczkę ulicami Zawiercia. Po ogłoszeniu przez dyżurnego komunikatu do pościgu włączyły się inne patrole. Kierowca jechał bardzo szybko, łamiąc liczne przepisy ruchu drogowego. W Chruszczobrodzie ścigany pojazd skręcił w boczną ulicę.
  Tam, w wyniku nadmiernej prędkości, uderzył w ogrodzenie kościoła, unieruchamiając pojazd. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma w organizmie prawie promil alkoholu i jest pod działaniem amfetaminy. Złamał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Stróże prawa ustalili również, że volkswagen został skradziony w ubiegłym tygodniu z Trzebini. W samochodzie policjanci zabezpieczyli ponad 160 porcji amfetaminy. W pojeździe, oprócz kierującego, była jeszcze para 19-latków, która ukrywała kolejne działki amfetaminy. 33-letni mieszkaniec Łaz trafił do policyjnego aresztu. Kilka miesięcy wcześniej dopuścił się już kradzieży samochodu. Teraz grozi mu 15 lat wiezienia.

  Wczoraj sąd, na wniosek prokuratora i policjantów, zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama