Ważne
  Ogłoszono laureatów śląskiego etapu "Barw wolontariatu"...

  Ogłoszono laureatów śląskiego etapu "Barw wolontariatu" [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ogłoszono laureatów śląskiego etapu "Barw wolontariatu" [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Seniorzy skanujący społecznie księgozbiór Biblioteki Śląskiej, młodzież z Gliwic pomagająca w swym otoczeniu oraz matka i córka działające na rzecz katowickich Szopienic - to tegoroczni laureaci śląskiego etapu ogólnopolskiego konkursu "Barwy wolontariatu".
  Laureatów konkursu z woj. śląskiego przedstawiono we wtorek podczas zorganizowanej w Katowicach Śląskiej Gali Wolontariatu. Ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu krajowego. W ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu zwyciężyła Teresa Jarasz, która prowadzi warsztaty teatralne, sama pisze baśnie i reżyseruje spektakle na rzecz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Zabrzu.

  W tym roku kandydatami do nagrody z woj.
  śląskiego będzie m.in. piętnaścioro wolontariuszy Społecznej Pracowni Digitalizacji Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Seniorzy ci zajmują się digitalizowaniem, czyli skanowaniem tradycyjnych zasobów Biblioteki Śląskiej. Wiele spośród tych osób wykonało już znacznie ponad 10 tys. skanów.

  Drugą nagrodę zdobyli młodzi uczestnicy Grupy Wolontariatu przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeutycznym z Gliwic. Młodzież ta postanowiła bezinteresownie wykonywać proste prace, jak odśnieżanie czy porządkowanie - w swoim najbliższym otoczeniu. Ich grupa została doceniona m.in. za konsekwencję, jakość organizacji i skuteczność.

  Laureatkami trzeciej nagrody zostały Barbara i Dagmara Wocław - matka i córka pracujące na rzecz katowickiej dzielnicy Szopienice. Współkoordynowały m.in. społeczną budowę placu zabaw na osiedlu Bagno, namawiają do tworzenia i dbania o osiedlowe ogródki, organizują działania na rzecz okolicznych potrzebujących.

  Za udział w kilku niezależnych programach wyróżnione we wtorek zostały też osadzone z zakładu karnego w Lublińcu. Skazane wolontariacko opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi, osobami starszymi z demencją lub niepełnosprawnością, a także upośledzonymi z trzech lublinieckich domów pomocy społecznej.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Familia Fuerte

   Agata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 125 / 115

   Zespół, który tam grał to familia fuerte, fenomenalni muzycy!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zostałem wolontariuszem Stadionu

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 127 / 99

   Gratuluję laureatom. A ja na tej imprezie zostałem wolontariuszem Stadionu Śląskiego. Dzięki temu za darmo zobaczę koncerty w przyszłym roku a trochę pomogę wskazać ludziom gdzie jest miejsce z ich...rozwiń całość

   Gratuluję laureatom. A ja na tej imprezie zostałem wolontariuszem Stadionu Śląskiego. Dzięki temu za darmo zobaczę koncerty w przyszłym roku a trochę pomogę wskazać ludziom gdzie jest miejsce z ich biletu. Nie będą to jednak mecze na Euro ale może Bon Jovi :) zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama