No to mamy święta! Przynajmniej w centrach większych miast

  No to mamy święta! Przynajmniej w centrach większych miast

  SZEN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nawet jeśli nie dociera jeszcze do Was świadomość, że już za niecałe cztery tygodnie święta Bożego Narodzenia, to przypomną o tym miejscy urzędnicy. Już zlecili, by przystroić ozdobami śląskie miasta. Na przykład w Katowicach na placu Andrzeja pojawiły się dwa sztuczne drzewa świetlne.
  W Katowicach można już oglądać świetlne drzewa

  W Katowicach można już oglądać świetlne drzewa ©Piotr Krzyżanowski/Polskapresse

  Robią duże wrażenie po zmroku, bo wtedy najlepiej widać, jak światełkami mienią się pnie, konary, a nawet wiotkie gałązki. Takie same ozdoby zobaczymy w rejonie Silesia City Center. Na placu Andrzeja pojawi się jeszcze fontanna świetlna.

  Ślaskie: Ozdoby bożonarodzeniowe w miastach [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

  Urzędnicy zastanawiają się także na rozświetleniem drzewa na placu Miarki, a na pewno świątecznymi światełkami ozdobione zostaną latarnie na placu Wolności oraz w rejonie ulic Uczniowskiej, Pięknej i Siewnej. Nowy wystrój ma zyskać także katowicki rynek, choć urzędnicy nie zdradzają jeszcze jaki.
  - Na pewno ustawiona zostanie tutaj żywa choinka o wysokości od 10 do 12 metrów - mówi Joanna Górska z biura prasowe katowickiego magistratu. - Tradycyjnie pojawią się świąteczne dekoracje ulic w centrum, a choinki staną m.in. w Szopienicach, Ligocie, Murckach, Kostuchnie i Nikiszowcu - dodaje. Oczywiście nie zabraknie w tym roku także świetlnej choinki na katowickim rondzie.

  Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach zapłaci za zakup i zamontowanie nowych dekoracji i 250 tys. zł.W Katowicach dekoracje powinny być gotowe do 6 grudnia.

  Taki termin na montaż świątecznych ozdób dali sobie także urzędnicy z Tarnowskich Gór. Tutejszy ratusz wyda na przyozdobienie miasta 100 tys. zł. Niestety, mieszkańcy nie mogą się spodziewać żadnych nowości. W tym roku bowiem obowiązuje jeszcze umowa z firmą, która wygrała przetarg dwa lata temu.

  Montażem ozdób świątecznych w Gliwicach dzielą się ratusz i Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Nie do końca wiadomo ile będzie to kosztowało. Prawie 64 tys. zł wyda na nowe dekoracje urząd miejski. Pojawią się m.in. gałęzie LED-owe z przestrzennymi bombkami na ul.Zwycięstwa i Bohaterów Getta. W MZUK zapewniają, że ustroją centrum Gliwic. Pierwszy raz pojawi ą się też choinki przed katedrą i na placu Grunwaldzkim, ale nikt nie potrafił jeszcze powiedzieć ile będą kosztować dekoracje i ich montaż.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama