Co dalej z bytomskim Karbiem? Jest analiza GIG

  Co dalej z bytomskim Karbiem? Jest analiza GIG

  Magdalena Nowacka - Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek do bytomskiego Urzędu Miejskiego trafił aneks do planu ruchu kopalni "Bobrek- Centrum". Prezydentowi przekazała go dyrekcja kopalni.
  Co dalej z bytomskim Karbiem? Jest analiza GIG

  ©Marzena Bugała

  Doręczona została także analiza Głównego Instytutu Górnictwa na temat wpływu eksploatacji górniczej na powierzchnię Bytomia. Aneks, jak mówi Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej, tajny niby nie jest, ale o tym, co się w nim znalazło, mówić nie chce.

  - Miasto ma dwa tygodnie na rozpatrzenie tego dodatku. Są w nim wspólne uzgodnienia - ucina rzecznik Madej. - Dopiero potem mogę wypowiadać się na ten temat. Nie będę rozmawiał z miastem przez media, bo jeszcze ktoś zarzuciłby nam próbę nacisku.

  Nie chciał podać ani jednej przykładowej zmiany czy ograniczenia, które znalazły się w dodatku. Szczegółów nie zna także Marek Klementowski, reprezentujący związki zawodowe kopalni.
  - Z tego, co wiem, w aneksie znalazł się o 1/3 mniejszy plan, z wyłączeniem niektórych terenów do eksploatacji - na razie. Myślę, że w takiej formie znajdzie akceptację miasta, a dopiero potem będzie czas na ponowne przygotowanie planu ruchu na dalsze lata - ocenia. Kopalnia nie będzie więc na razie wydobywała węgla z nowych pokładów. Przypomnijmy: Piotr Koj, prezydent Bytomia, negatywnie zaopiniował plan ruchu kopalni na lata 2014-2017. W planie jako miejsca eksploatacji pojawiły się m.in. północna część śródmieścia oraz tereny położone na północ od zabudowy śródmieścia - cmentarza komunalnego oraz osiedla "Północ", część dzielnicy Karb, położona na północ od ulicy Miechowickiej, i część dzielnicy Miechowice, tzw. Stare Miechowice, oraz rejon ulicy Matki Ewy. Największe obawy wzbudziła kwestia wydobycia pod śródmieściem.

  - Chcę wiedzieć, czy kopalnia będzie kopać w śródmieściu czy nie - irytuje się pan Krzysztof, mieszkaniec kamienicy przy Gwareckiej w śródmieściu. - Taki aneks powinien być upubliczniony jeszcze przed rozpatrzeniem.

  CO O CAŁEJ SPRAWIE MÓWI BYTOMSKI PREZYDENT? CZYTAJ W SERWISIE BYTOM.NASZEMIASTO.PL

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak zwykle interes górnika najważniejszy.

   mieszkanka Śródmieścia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 21

   Mam już serdecznie dość ciągłych rozważań o wydobyciu węgla pod Bytomiem. Mieszkam w śródmieściu w domkach jednorodzinnych które są własnością ludzi którzy za nie zapłacili sporo pieniędzy i...rozwiń całość

   Mam już serdecznie dość ciągłych rozważań o wydobyciu węgla pod Bytomiem. Mieszkam w śródmieściu w domkach jednorodzinnych które są własnością ludzi którzy za nie zapłacili sporo pieniędzy i wyremontowali nakładem olbrzymich środków i nie jest to dzielnica Karb więc plany wydobycia w naszej dzielnicy są poprostu zbrodnią nie ważę się użyć tego określenia . Dlaczego ciągle ma się brać pod uwagę interes górników a nie ludzi pracujących nie w branżach górniczych którzy za ogromne pieniądze domy kupili i wyremontowali . Mam już dość słuchania o biednych rodzinach górniczych w których jedynym żywicielem jest górnik . W Bytomiu mieszkają nie tylko rodziny górnicze i może o tych drugich rodzinach też należałoby pomyśleć. Dość już ciągłego straszenia buntem górniczymzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama