Szkoły w Śląskiem szykują się na Tydzień Wolontariatu

  Szkoły w Śląskiem szykują się na Tydzień Wolontariatu

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już po raz trzeci szkoły z naszego regionu szykują się do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Tydzień Wolontariatu. W tym roku uczniowie (nie tylko z placówek, które przystąpiły do VI edycji programu "Szkoła bez przemocy"), którzy chcą pomagać innym w swoich szkołach powinni zorganizować tydzień wolontariatu od 5 do 9 grudnia.
  - Każda szkoła, która chce zorganizować Tydzień Wolontariatu powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie szkolabezprzemocy.pl oraz opisać w nim przebieg Tygodnia na swoim terenie - wyjaśnia Anna Trzcińska, z biura programu. I jak dodaje na zgłoszenia czekają do czwartego grudnia, a nadesłane przez szkoły pomysły będą na bieżąco weryfikowane przez biuro programu.
  Organizatorzy zachęcają placówki, by akcją zainteresować również inne szkoły w mieście, które nie zapisały się do programu, lokalne przedsiębiorstwa czy rodziców uczniów.


  W ubiegłym w akcji wzięło udział ponad 700 szkół z całej Polski! Szkoły organizowały m.in. spotkania z ciekawymi osobami ze swojego regionu, zbiórki zabawek na świąteczne prezenty dla dzieci z domów dziecka, kiermasze i aukcje własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych, z których dochód ze sprzedaży przeznaczony był np. na rehabilitację niepełnosprawnych kolegów czy wsparcie schronisk dla zwierząt.

  Przypominamy również, że do 16 grudnia szkoły zarejestrowane w programie mogą zgłaszać się do Programu grantowego. Do zdobycia jest dwa tysiące złotych. By zgłosić projekt, trzeba wejść na indywidualne konto szkoły i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Każda placówka może wysłać trzy projekty (po jednym od nauczyciela, rodzica i ucznia).

  - Do wyboru są cztery kategorie - wyjaśnia Trzcińska, czyli kultura i sztuka, tolerancja i integracja, wolontariat oraz gra fair play i bezpieczne kibicowanie. Autorzy 48 najlepszych projektów otrzymają grant w wysokości 2 tys. zł na jego realizację. Zwycięzców poznamy 3 lutego 2012 roku. Czas na ich realizację szkoły będą miały od 20 lutego do 30 kwietnia (na stronie szkolabezprzemocy.pl jest przewodnik po programie grantowym).

  Program organizowany jest przez naszą gazetę i Fundację Orange. Patronem honorowym jest prezydent RP Bronisław Komorowski.


  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
  TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Dyskoteka w starodawnym kinie. Tysiące chcą ją obejrzeć [FOTO, WIDEO]
  POLOWANIE NA GWAŁCICIELA. Studenci z Gliwic wzięli sprawy w swoje ręce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama